06.02.2002 | Erzurumspor – Kocaelispor

Kocaelisporumuzun 2001/2002 sezonundaki unutulmaz kupa yolculuğuna devam ediyoruz. Kupanın son şampiyonu Gençlerbirliği engelini 4.kademede Nuri ve Ayew’in golleri ile 2-1’lik skorla geçen ekibimiz için artık gündem çeyrek finaldeki zorlu Erzurumspor deplasmanı olacaktır.

Dönem Kocaelisporumuz için hiç parlak değildir. Ligde üst üste Antalya’ya, Malatya’ya ve o dönemler Lorant’ın çalıştırdığı Fenerbahçe’ye mağlup olduğumuz, çok kötü futbol ortaya koyduğumuz ligin dibine savrulduğumuz bir evreden geçeriz. Özellikle Kadıköy’deki 3-0’lık Fenerbahçe mağlubiyeti sonrası camiamızda moraller oldukça düşüktür.

Böylesi depresif bir atmosferde 6 Şubat 2002 tarihinde Erzurum’a gideriz. Cemal Gürsel Stadyumu’nda gündüz oynanan bu karşılaşmada Hikmet Karaman sahaya şu 11’i çıkartacaktır.

Metin Mert, Ahmet Arslaner, Cihan, Cem Sinan, Hasan Yiğit, Ayman Abdelaziz, Nuri Çolak, Mohammed Sedek, Zdravko Lazarov, A.Yordanov, Serdar Topraktepe

Karşılaşmada üstün olan taraf Erzurumspor olacaktır. İki topu direkten dönen Erzurum aradığı golü bir türlü bulamaz. Normal süresi 0-0 biten ve uzatmalara kalan karşılaşmada 110.dakikada kilidi Mısırlı oyuncumuz Ayman Abdelaziz açacaktır. Neredeyse tüm Erzurum savunmasını çalıma dizerek müthiş bir vuruşla topu ağlara gönderen Ayman’ın yardımı ile Erzurumspor engelini uzatmada 1-0‘lık galibiyet ile aşan ekibimiz ligdeki kötü performansını biraz unutturacak ve İzmit’e büyük sevinç yaşatacaktır. Engin Öztonga’nın J.Sawieh’in son bölümde oyuna girdiği karşılaşmadaki bu galibiyet ile Bursa’daki unutulmaz finale bir adım daha yaklaşırız.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

28.11.2001 | Kocaelispor – Türk Telekom

Kocaelisporumuzun ligi 43 puanla 11.sırada bitirdiği 2001/2002 sezonu tarihimiz açısından oldukça önemli bir sezondur. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir