19 Sene Önce Holger Osieck

Kocaelispor tarihimizdeki en önemli teknik direktörlerden biri olan ve ekibimizde Alman ekolünün gelişmesinde büyük katkıları bulunmuş Holger Osieck’in kulübümüze imza atmasının üzerinden tam 19 sene geçti.

16 Ocak 1997 döneminde 700bin dolar karşılığında 1.5 yıllık anlaşma imzaladığımız Alman hocamız ile tarihimizde ilk kez Türkiye Kupası kazandık ve meşhur Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde de masabaşında oynanan oyunlarla ikinci kupamızı kaybettik.

Osieck imza töreninde yöneticilerimiz ve yerel basınla
Osieck imza töreninde yöneticilerimiz ve yerel basınla…

Holger Osieck imza töreni öncesinde KEV Sefa Sirmen Tesislerini gezerek çok beğendiğini ve tam bir çalışma ortamını burada kurabileceğini belirtecektir. Yine formayı yanlızca hakedecek oyunculara vereceğini en baştan belirtmiştir kendisi. Dönem başkanı Sefa Sirmen’in Osieck’in geliş döneminde hiçbir pürüz çıkartmaması ve şimdilerde çok yaygın olduğu gibi yeni yeni tekliflerle gelmediğini belirtmesi önemlidir.

Malum, günümüz şartlarında çalıştıracağı takımın mali durumuna ve hangi ligde olduğuna bakmadan büyük paralar isteme arsızlığında bulunan pek çok kişi yer alıyor futbol dünyasında…

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Hazırlık Maçları ve Soru İşaretleri

Kocaelispor adına hayli ilginç bir yaz hazırlık dönemi geçtiğini belirtmek gerek. Çok hızlı gelişmelerin yaşandığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir