1957’den Gelen Gelenek: Park Pub

İzmit’in en renkli yönlerinden biri de şüphesiz kuruluşu seneler önceyi bulan, çizgisini bozmayan ve gelenekselleşen işletmeler tarihidir. Gurme bölümümüzün bu dosyasını 1957 döneminde kurulmuş, Cumhuriyet Parkının tam karşısında, İnönü Caddesi ile Alemdar Caddesi’nin kesiştiği köşeye yakın Park Pub oluşturuyor.

İzmit’te yaşayıp da, hele Kocaelispor camiası içindeyseniz bilmemeniz imkansızdır Park Pub’ı. Dediğimiz gibi İnönü Caddesi üzerinde tam Cumhuriyet Parkı karşısında yer alır Park Pub. Anımsayan okurlarımız olacaktır. Taksi durağının orada, şu an Türk Telekom işletmesinin bulunduğu yerde Corner Pizza işletmesi bulunurdu. İlimizin önemli ve ilk dönem pizza salonlarındandı. Gazi Lisesi ve İzmit Lisesi gençliği bu lokasyonları ezbere bilecektir.

Park Pub gerek Kocaelispor karşılaşmaları öncesi gerekse karşılaşmalardan sonra günün kritiğinin yapıldığı önemli bir mekandır. İşletme Tuborg grubu ile anlaşmalıdır. Ayrıca ufak bir mutfak bölümü bulunmaktadır. Burada daha önceden Antalya’da otellerde çalışmış işletme aşçısının nefis meze ve kızartma tabaklarını tadabilirsiniz.

Kocaelispor tribünlerinin önde gelen simalarının da uğrak noktası olan Park Pub, aslında babadan oğula devam eden de bir gelenek konumunda. Nezih bir atmosferde Kocaelispor’u, eski maçları, unutulmaz deplasmanları konuşmak, yorgun bir günü tebessümle bitirmek isteyenlere önerimizdir…

Önerilen Makale

Pizzada Geleneksel Bir Durak: Snoopy

İzmit’te İnönü Caddesi’nde bulunan Snoopy Pizza & Chicken Restoranı, şehrimizdeki en eski pizza salonlarından biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir