24 Erzincanspor – Kocaelispor Maç Analizi


Geçtiğimiz hafta İzmit’te gelen sürpriz Halide Edip mağlubiyetin ardından bu hafta kelimenin tam anlamıyla hezimete uğradık. İlk yarısında görece yapıcı bir futbol ortaya koyan ekibimiz ikinci yarıda dur durak demeyen gollerin ardından sahadan 5-1’lik ağır mağlubiyet ile ayrılmak durumunda kaldı.

Bu farklı mağlubiyetin yaşandığı karşılaşmaya İzmit’ten taraftar derneğimiz organizasyon gerçekleştirdi. Ayrıca uçakla ve karayolu ile münferit gelen taraftarlarımız da oldu. Oldukça soğuk bir iklimde karla kaplı dağlarla çevrili stadyumda oynanan karşılaşmada maça etkili başladı ekibimiz. Gökdeniz ile önemli bir fırsatı ilk 10 dakikada kaçırdık. Sonrasında Sinan’ın pozisyonu geldi ama top ağlara gidemedi. Ve baskı sonuç getirdi. 14. dakikada Sefa Narin’in düzgün vuruşunda dönen topu Gökdeniz tamamladı ve ekibimiz 0-1 öne geçti.

İlk yarıyı bu skorla kapattık. Ancak ikinci yarıda işin rengi tamamen değişti. Oyuncularımızda müthiş bir bocalama ve isteksizlik durumu gözüktü. Erzincan 52. dakikada M. Enes Yılmaz ile durumu 1-1 yaptı. Ardından penaltı pozisyonu geldi ve yine M.Enes Yılmaz skoru 2-1 yaptı.

Kocaelispor bu andan itibaren tamamen oyundan koptu. Bir türlü taktik değiştiremeyen ve bocalamaya devam eden ekibimizde herkesin bakışları arasında 3. gol geldi bu kez Uğur Karakoç’tan. Bu golü 3 dakika içinde yine M.Enes Yılmaz izledi ve hattrick yaptı. Skor 4-1 oldu.

Uğur Karakoç’un 77’de attığı gol kabusun sonunu getirdi. Karşılaşmadan 5-1‘lik mağlubiyet ile ayrıldık. Bayburt’un Halide Edip’e son anda kaybetmesi ise belki de geride kalan tek teselli noktası idi.

Üst üste ikinci mağlubiyetini alan ekibimiz şimdi İzmit’te Payas’ı ağırlayacak. Rakip Bayburtspor’un avantajını koruduğu haftanın ardından şu an tek gündem Payas maçı ile silkelenmek… Keza play-off riski gibi bir durumla karşılaşmak istenmeyen ihtimaller arasında bulunuyor. Oyuncularımıza oldukça tepkili olan taraftarlarımızın hafta içinde bir moral, destek ve aynı zamanda gerekli bir uyarı ziyareti ile idmana gitmesi bekleniyor…

Önerilen Makale

Muğlaspor – Kocaelispor Maç Analizi

Son haftalardaki olumsuz gidişatımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta evimizde Ankara Adliyespor’u ağırladık ve maç golsüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir