Ağlarsa Hodri Meydan Ağlar…

Bir zamanların efsane takımı diye başlayacağım çünkü hiç bir zaman efsaneliğinden heleki ruhundan hiç ödün vermeyen bu körfez; o kadar büyük külfetin altına atıldıki bunu dışarıdan bakan asalakların anlaması imkansızdır. Sene başında alınan kaşar topçular, yönetimin basiretsiz kalışı, şanssız son dakika yenen goller vb.

Bunların dışında ikinci yarı toparlarnan daha doğrusu ayakları üstünde durmaya çalışan -ki bu taraftarının sayesinde olmuştur- birden süper lig denen şaibeli,hakemlerin eyyamcı kesildiği, bilinmeyen yeraltı sürüngenleri tarafından yürütülen güzel hazırlanmış her seneki senaryolarıyla milyonları uyutan; ligde şanı şerefiyle oynayan aslanlar gibi mücadele eden bir on birimiz bu lige renk kattı. Sami Yen’deki 5ler, Saraçoğlundaki muhteşem oyun ve alınan haketmediğimiz 1 puan (3 istanbul takımının maçları genel olarak inceleyin göreceksiniz) bizim umudumuzu yeşertti, gönlümüzü fethetti. Gelgelelim son haftalardaki düşüşün sırrına; bunu en başından beri söylediğimİZ ve hep savunduğumUZ şanssızlığı bir kenara atarsak futbolcuların (içlerinde bu asil ruha kötü oyunuyla yakışmayanlar olsa da) takımı bu sahipsiz beş parasız koskoca sanayii başkenti! olan Kocaeli’nin takımını buralara kadar getirdikleri için yinede teşekkür ediyoruz. Yapılan büyük hatalar var. Bu hataların tek tek analiz edilmesi gerekiyor. Hatalar dış ve iç faktörler olarak ayrılıyor.

Birileri dedik duymadılar, sanayici diye nitelendirdik yine anlamadılar iş adamı, milletvekili dedik yarabbi şükür diyip yüzlerine sürdüler kısacası tınlamadılar.

Biz taraftarlar olarak sevinmek için sevmediğimizi, KOCAELİSPORumuz için neleri göze aldığımızı ve yürekten sevgiyle bağlılığımızı tüm Türkiye’ye gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Hiç bir zaman amacından sapmayan bu yürekler fedakarlık açısından ellerinden ne geliyorsa yapmıştır ve yapmayada devam edecektir.

Radikal kararsa karar, istenmeyen güçse güç kullanacaktır, fakat unutulmamalıdır ki insanlığından fair play’in dışına çıkmadan gönüllere taht kuran `hodri meydan ve kostad` olarak `Kocaelisporumuz adına elimizden ne geliyorsa en iyisini yapacağımızdan tüm türkiyenin dost `düşman`ın en ufak şüphesi olmasın.

Ağlarsa hodri meydan ağlar gerisi yalan ağlar!

Not: Genel bir açıklama olmuş bir yazı olsa da tamamen fikirler düşünceler büyük KOCAELİSPOR TARAFTARI adına yazılmıştır.

Saygılarımızla.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir