Alemdağspor – Kocaelispor Maç Analizi

Kontenjan yasağından ötürü 53 kişilik bir taraftar grubuna izin verilen Alemdağ deplasmanından 3-6’lık galibiyetle dönüyoruz. Selahaddin Dinçel ile ikinci galibiyetimiz böylece geldi.

Yeni teknik direktör Selahaddin Dinçel ile çıkılan ilk maçta Erbaa’yı 2-0’lık skorla mağlup etmiştik. Takımdaki olumlu atmosferde hoca değişikliği kadar bu sezon en verimli isimlerimizden kaptan Burak Süleyman’ın da ekibe dönüşü şüphesiz belirleyici önemde. Zorlu geçmesi beklenen Alemdağ karşılaşması kendi içinde ilginç öykülere tanıklık etti. Ancak günün sonunda skorboard 3-6’lık Kocaelispor galibiyetini gösteriyordu. 22 puanla ligde bir kez daha liderliğe yükselen ekibimiz için asıl kritik haftalar bundan sonra başlayacak.

Alemdağ karşılaşmasına çok hızlı başlayan ekibimiz Burak’ın ortasında Yakup ile henüz 4.dakikada skoru 0-1 yaptı. Golü 18.dakikada bu kez Burak’ın golü izledi. Serdarla gelişen pozisyonda Burak düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 0-2’lik skor sonrasında da ataklarını sürdüren hatta Kemal Can’ın pozisyonunda topun direkten döndüğü ekibimizde bir anlık hatamızla köşe vuruşundan gelen pozisyonda Alemdağ skoru 1-2’ye taşıdı ilk yarı bu skorla sona erdi.

Alemdağ ikinci yarıda kesinlikle daha arzulu bir 15 dakika gösterdi. Ekibimizin kademe hataları ve savunmadaki pozisyon almada zorlanması skoru 2-2’ye taşıdı. Ancak Gökdeniz’in bir dakika içinde skoru 2-3’e getirmesi gol düelleosunun kırılma anlarından biriydi. Alemdağ’da günün iyi isimlerinden Yusuf bir kez daha sahneye çıktı ve dakika 66’da skoru 3-3 yaptı. Adeta ikinci golün benzeri şekilde Gökdeniz hemen yine golü buldu ve skor 3-4 oldu. Burak Süleyman ve uzatma anında Feridun’un golleri zorlu giden bir maçı kolaya çevirmenin adeta son dokunuşları oldu.

3-6‘lık bu skor, rakiplerimiz Erok ve Turgutluspor’un ikisinin de mağlup olduğu haftada ekibimizi liderliğe taşıdı.

Şu aşamadan itibaren zorlu mücadelede yeni bir sayfa açılacak gibi duruyor. Selahaddin Dinçel faktörü ve Burak Süleyman faktörü ile silkelenen ekibimizin bu dinamiği devamlı kılabilmesi için acilen eksiklerini kapatması gerekiyor. Bu açıdan karşılaşmadan zafer sarhoşluğuna kapılmadan ikinci yarının ilk 15 dakikasında neler olup bittiğinin ciddiyetle incelenmesi gerekiyor.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Kocaelispor – Tepecikspor Maç Analizi

Ofspor deplasmanından alınan galibiyet sonrası evimizde hafta içinde Büyükçekmece Tepecikspor’u ağırladık. Karşılaşmadan 2-0‘lık skorla ayrılarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir