Bavaria Hollanda Birası

Ülkemize getirilen kaliteli ve özgün ithal biralar keşfimiz sürüyor. Bir önceki dosyamızda anımsanacağı gibi Carling Brewery’i incelemiştik. Yine aynı ithalatçı firmanın, PAMSA Limited’in distribitörlüğünde ülkemize sokulan bir bira markası bu dosyamızın konusu… Hollanda’dan Bavaria!

Bavaria oldukça eski bir tarihe dayanıyor. Hollanda’da 1680’de ilk kez üretilen sonradan Swinkels ailesine geçen Bavaria senelik olarak 500 milyon litre bira üretiyor. Hollanda’nın en büyük ikinci bira markası…  Tahmin edileceği gibi ilki Heineken… Rusya’da ve Güney Afrika’da da tesisleri bulunan Bavaria’nın pek çok çeşidi bulunuyor.

Ülkemize gelen şişe birasının tadı tek kelime ile mükemmel! Şu ana kadar içtiğiniz tüm biraları ve şerbetçi otundan kaynaklı buruklukları, ekşimtraklıkları veya midenizde hazımsızlık şişkinlik yaratmasını unutun. Maden suyu ile yapılan bu özel biranın çok yumuşak ve keyifli bir içimi var.

Bavaria’nın şişe satış fiyatı butik işletmelerde 18 TL olarak yer alıyor. %5’lik alkol oranı olduğunun da altını çizelim.

Önerilen Makale

Clausthaler, Karlı Kayın Ormanı ve Amstel

Ülkemizdeki ithal bira yelpazesi esas olarak dövizdeki artışa bağlı olarak oldukça etkilenmiş durumda. Pek çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir