Bay X Kim Olacak?

Kocaelispor’da Bahri Yavuz yönetimi büyük bir gizlilik içerisinde transfer çalışmalarını tam gaz sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda ağırlıklı olarak ilimizin ekiplerinden ve Vefaspor, İstanbulspor’dan getirttiğimiz yeni transferlerimizin 6’sı açıklanmıştı. Takımla birlikte idmanlarda olan ve haklarında olumlu rapor verilen Süleyman ve İbrahim Bamba’ların açıklanmaması kamuoyunda merak yaratmıştı.

Kılıçarslan Kopuz

Arada geçen süreçte hem yeni oyuncu denemelerine devam eden hem de transferin ikinci bölümünü tamamlamak isteyen yönetimimiz bu hafta içinde hem transferlere yönelik yeni bir basın açıklaması, hem de basına yönelik bir iftar etkinliği gerçekleştireceğini açıkladı. Elbette camiamızı heyecanlandıracak yeni bir gelişme daha yaşandı. 2007 yaz döneminde Pazarspor’dan renklerimize katılan ve Bank Asya’dan şampiyon olarak Süper Lig’e dönmemizdeki en büyük mimarlardan biri olan eski kalecimiz Kılıçarslan Kopuz’un yeniden kalemize geçeceği haberi camiamızda şimdiden heyecan ve mutluluk yarattı. Anımsayacaksınız geçtiğimiz günlerde Bahri Yavuz ve yönetimimizin “deneyimli isim almıyor” “kaliteli ve tecrübeli transfer yapmalı” şeklinde eleştirilere maruz kaldığını belirtmiştik. Bu yöndeki eleştirilere de adeta bir yanıt niteliği taşıyor Kılıçarslan Kopuz’un yeniden ekibimize katılacak olması. Son olarak Sarıyerspor’da görev alan Kılıçarslan’ın sözleşmesi Mayıs sonunda bitmişti. Şu an açıkta olan oyuncumuzun haftaiçindeki basın toplantısında duyurulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Savunma Güvenliği

Bir diğer tecrübeli isim hamlemiz ise 2005 ve 2008 sezonları arasında kadromuzda başarı ile görev yapmış oyuncularımızdan Muhammet Özdin. Muhammet bizden sonra uzun süre Karabükspor forması giymiş, kısa bir süre Boluspor’da oynadıktan sonra son dönemde Karşıyaka’da oynamıştı. Sözleşmesi feshedilen Muhammet Özdin’in de yeniden İzmit’e geldiği ve Kocaelisporumuzla anlaşmaya vardığı bir diğer öne çıkan gündem. 1978 Trabzon doğumlu olan deneyimli savunma oyuncumuzun da Kılıçarslan ile ve yeni dinamik oyuncularımızla Mahmut Aydın’ın yeni sisteminde efektif olacağına inanıyoruz. En önemli ve eksikliğini en çok hissettiğimiz bölgeler olan kale ve savunmadan sonra şimdi gözler forvete yani golcü transferine çevrilmiş durumda.

Evet camiamızı heyecanlandıracak bir eski oyuncunun daha yolda olduğu ve bu haftaiçinde sürpriz bir şekilde kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Şimdilik Bay X olarak tanımlayabileceğimiz bu ismin, yüksek ihtimal eski ofansif oyuncularımızdan biri olması bekleniyor.

Sizlerin Bay X hakkında düşüncesi nedir desek?

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Hazırlık Maçları ve Soru İşaretleri

Kocaelispor adına hayli ilginç bir yaz hazırlık dönemi geçtiğini belirtmek gerek. Çok hızlı gelişmelerin yaşandığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir