Baysal İnşaat Düzyurtspor – Kocaelispor Maç Analizi


Karadeniz temsilcisi Baysal İnşaat Düzyurtspor ekibinin eminiz ismini çoğu taraftarımız ilk kez Kocaelisporumuz ile bu sene aynı grupta olmasından ötürü duymuştur. Bundan şaşırılacak bir durum yok. Keza senelerdir alt liglere hapsolmuş olsak ve ne yazık ki mevcut durumda, bu seyrin daha bir süre devam edeceğini görüyor olsak da bellekler bir türlü üst liglerden ve büyük hedeflerden kurtulamıyor. Aradaki mesafenin yani belleklerde olan ile mevcut olan arasında her geçen gün açılan mesafenin yansımaları olarak bunu görmemiz gerekiyor.

Düzyurtspor’u devre arasındaki 4-3’lük maçı saymaz isek resmi maçlarda bu sene hiç mağlup edemedik. Lig ilk yarısında da 2-1 öne geçtiğimiz karşılaşmayı son bölümde yediğimiz golle 2-2 bitirmiştik İzmit İsmetpaşa’da. Yavuz Sultan Selim Stadyumu’ndaki karşılaşmada da yine öne geçtik, Sefa ile golü bulduk ancak sahadan özellikle ikinci yarı fiyasko diyebileceğimiz bir oyun ve hatalar zinciri ile 3-1‘lik skorla mağlup ayrıldık. Rakipten Hakan ve Serkan’ın savunmamıza hızla sarktığı pozisyonlar çaresizleri oynamamıza neden oldu. Ligi çoktan bitirmiş oyuncu grubu ile ancak buraya kadardı…

Bu karşılaşmayı doğrudan yerinde takip edemediğimiz için uzun uzun analiz etmek sağlıklı olmayacaktır. Bunun yerine artık sezonu analiz etmeye artık başlamamız gerekiyor. 30.Haftadaki bu karşılaşma ile matematiksel açıdan “tamam” denildi. Zaten gerçekçi olmak gerekirse, çoktan kaçmış ve belki de göz göre göre kaçması istenmiş play-off şansımızı fiilen bitiren karşılaşmanın sonunda 3-1’lik yenilgi ile 13.sıraya savrulduk ve iddiasız, amaçsız, sıradan bir ortasıra takımı görünümü ile ligi bitirdik. Düzyurt deplasmanına 2 otobüs ve kendi imkanları ile giden 150 kadar taraftarımız bir kez daha büyük bir hüzün ile İzmit’e geri döndüler.

Yönetim ve Futbolcular Sorumluluk Alıp Tadında Bırakmalıdır

Her seferinde bahsettiğimiz gibi başından itibaren problemli özelliklerini bir türlü düzeltmek istemeyen ve bu 4 yıllık süre içinde sayısız kez tekrar eden mevcut yönetimin ve mevcut oyuncu jenerasyonun artık sunabilecekleri dolmuş durumdadır. Her şeyi tadında bırakmak ve iyi şeylerle anılmak doğru olandır. Bu hem yöneticiler hem de oyuncular için geçerlidir.

Ortada sadece birkaç faktöre bağlanamayacak, birikerek gelen ve her sene etkisini öyle ya da böyle gösteren ciddi bir sportif başarısızlık-uyumsuzluk durumu vardır ve sorumluluğu eşit şekilde hem yöneticiler hem de oyuncular alarak kulübe ve taraftara olan sevgi ve saygılarından ötürü ayaklarını gerçekçi olarak yere basmalı ve yeni kariyer planlamalarını yapmaları gerekmektedir. Sportif başarısızlığın ortadan kaldırılması bazen köklü değişiklikleri zorunlu kılar. Bu köklü değişiklikler mevcut yapı ile mümkün gözükmemektedir.


Görsel: spor41

Önerilen Makale

Muğlaspor – Kocaelispor Maç Analizi

Son haftalardaki olumsuz gidişatımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta evimizde Ankara Adliyespor’u ağırladık ve maç golsüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir