Ben de Kocaelispor’dan Metin

İnsan hayatının vazgeçilmezi; dostluklar.. Sadece sosyal hayatta yerini alan bir mekanizma olsa da, yeşil sahalardan da fışkırıverir. Kimimizin bir, kimimizin tanımladığına göre; çokça diye söz edilir dostlardan…

Futbolda da sıkça telafuz edilmese de, çok yakın olan takım arkadaşlıklarından çıkar böyle hikayeye dostluklar. Kocaelisporumuzda şehirle bütünleşmiş anılara konu olmuştur sıkçası. Aynı şehirde büyümüş, aynı havayı koklamış isimler; o şehrin takımı için ter döker, aynı hedefe kitlenir ve başarılara imza atılırdı. Ferruh Duygu’lardan, Mahir Danabay’lara, Bülent Baturmanlar’dan, Osman Çakır’lara uzanan nesillerin buluşma noktasıydı İzmit İsmetpaşa’nın dostlukları..

Öyle ki; sahalarda kurulan temeller farklı iklimlerden de gelinse ortak paydadır o çimler. Metin Tekin; Nam-ı diğer Sarı Fırtına Metin. Kocaelispor’umuzun altyapısında; 1974-81 yılları arasında oynayan, İzmitli, sürati ve fuleli deparları ve çalımlarıyla Sarı Fırtına Metin’in bir anısı da yerini alıyor bu kervanda. Profesyonel olarak oynamadan ayrılıyor Metin Kocaelispor’dan. Ve kendi dizeleriyle,şimdilerde televizyonda yorumlarıyla bazen de kağıta aktarıyor şimdiki Metinlere..

Metin-Ali-Feyyaz üçlemesinin temelini attıkları yıldan bahsediyor Metin. Feyyazla tanışmalarını, kısaca; Milli takımda yerini alacak kişi olarak tanımlıyor yıllar öncesi. Daha sonra; ah’lar çekiliyor, keşkeler dileniyor; neden aynı takımda oynamıyoruz diye. Dilekleri kabul oluyor. Ya da bunlar birer bahane oluyor. Ve Beşiktaş’ta buluşuyor bu iki isim. Sonraları da bilindiği gibi Ali de dahil oluyor. Metin’in Kocaelispor’da oynadığı yıllar profesyonel yıllar değil fakat keşfedilmesi avukat babası Tarık Tekin’in teşvikiyle oluyor. O yıllarda Kocaelispor’un çıkardığı isimlerden sadece birisi haline geliyor. Kalsaydı kimbilir hangi üçlemelerle anılacaktı bilinmez Kocaelispor’umuzda.. Efsane olmaya orada başlarken soluğu İstanbul’da,hayalini kurduğu üç takımın izinde sürdürüyor ve Beşiktaş’a transfer oluyor.

O fırtınalı yıllarının başlangıçlarındaki soluk Milli Takım anısıyla ve ilk tanışmayla başlıyor.1981 yılında Genç Milli takımda yerini alan Kocaelisporlu Metin, lise sınavlarına gitmek için kamptan ayrıldığında yerine genç bir isim gelir. Metin; Balkan Şampiyonası için Genç Milli Takım’a geri döndüğündeyerine gelen genç Feyyaz Uçar’dır.

Ve tanışmaları eller uzatılarak şöyle olur: ”Ben Avcılar’dan Feyyaz.” ”Ben de Kocaelispor’dan Metin.”

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Efsane Kaleci Fahrudin Omerović

1951 yılında Doboj – Yugoslavya’da dünyaya gelen Bosna kökenli Omerović, kariyerine FK Sloboda Tuzla ekibinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir