Bir Polonya Pilseneri: Edelmeister

Edelmeister, geçtiğimiz aylarda Carrefour Türkiye tarafından Polonya’dan getirtilen önemli bir pilsner bira markası. Kendilerini klasik ve geleneksel yöntemlerle en kaliteli birayı ulaştırmak olarak tanımlıyorlar. Lezzetinin kristal berraklığında sudan ve kullanılan malt tekniğinden geldiğini belirten Edelmeister, “Tribute to All Masters” sloganı ile ürün yelpazesini belirlemiş durumda.

Ülkemize gelen çeşitleri arasında şu an için %4.5’lik alkol oranı ile yeşil kutudaki pilsener birası ve %0.0 ibaresi ile yani tamamen alkolsüz olduğu belirtilen tadı ülkemizde de yer alan malt içeceklerini anımsatan mavi kutulu yarım litrelik çeşitleri yer alıyor. Daha doğrusu bu ikisi ülkemize getirilen ürünleri. Oysa ki, ürün yelpazesi içinde weizenbier, schwarzbier hatta radler lemon gibi çeşitleri bulunuyor. Ölçüsü tam olarak bir pint stout bardağını kapsıyor. Satış fiyatı 9.95 TL olarak belirlenmiş.

İçimine gelirsek, Edelmeister Pilsner, turuncuya kaçan rengi ve buruk şerbetçiotu tadı ile dikkat çekiyor. Hafif kavruk bir pilsener olarak yorumlayabileceğimiz Edelmeister, serinletici olarak ideal. Ancak beklentinizi çok yüksek de tutmayın. Alkolsüz olan mavi kutu ise meyve suyu niyetine içilebilir.

Edelmeister kendi web sitelerinde tanıtımlarını şöyle yapıyor:

Edelmeister’ın bira tarzı, gerçek, büyük bir insan tutkusu ve karakterinin gücüdür. Bu adım adım örülen bir azmin tarihidir. Olağanüstü insanların bilgi ve becerisinin bir meyvesidir. Değerlerin sabırla oluşturulmasıdır. Kesinlik, sonuç ve özveri…

İşte bu yüzden takip ettiğimiz değerlerle gurur duyuyoruz. Onlar, biralarımızın kendine özgü kalite ve farklı bir karaktere sahip olmasının sebebidir.

Önerilen Makale

Pizzada Geleneksel Bir Durak: Snoopy

İzmit’te İnönü Caddesi’nde bulunan Snoopy Pizza & Chicken Restoranı, şehrimizdeki en eski pizza salonlarından biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir