Butik Bir Girişim: Kahve İçimi


Kahve İçimi şehrimizde son yıllarda sayısı artan butik nitelikteki kafelerden biri. Geçtiğimiz yıllarda Kocaelispor tribünlerinin yakından bildiği, vizyoner kişiliği ile bilinen Recep Sertçetin tarafından açılmıştı. Recep Sertçetin’in İzmit’teki geçmiş girişimleri halen hafızalarımızdadır. Özellikle kahve kültürünün gelişmesinde önemli girişimleri olmuştur. Kahve İçimi de Eskişehir’deki günlerinin ardından yeniden İzmit’te butik kafe girişimlerinin bir halkası olarak açılmıştı.

Kahve İçimi merkezi konumu ile dikkat çekiyor. Keza tam karşısında Kostad’ın eski lokalinin bulunduğu Oğuz İşmerkezi yer alıyor. İnönü Caddesi zaten ilimizin atar damarı ve en kritik lokasyonlarından biri. Kahve İçimi genelde çiftler ve liseli öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Şu an için kusuru pos cihazının bağlanmamış olması. Bu sorunu yakında çözeceklerini düşünüyoruz. Menüler oldukça kategorik ve zengin. 3 ayrı menüde arasıcaklar – yemekler, kahveler ve ayrıca tatlılar yer alıyor.

Tercihimizi capuccino ve cevizli brownieden yana kullandık. Capuccino için notumuz pek olumlu değil, kahve ölçeğinin az kullanılmış olması tadı ister istemez sulandırmış durumdaydı. Brownie ise başta beklemiş gibi gelse de sonrasında cevizle birlikte güzel bir tat bıraktı. Önerimiz ceviz oranının arttırılması yönünde.

Kahve İçimi hemen yan tarafta yer alan Sertçetin Cafe ile ikili bir butik çizgi oluşturuyor. İç dizaynı barista tarzında dizayn edilmiş. Eksikliklerine karşılık yolu düşenlerin uğramasını öneririz.

Önerilen Makale

Pizzada Geleneksel Bir Durak: Snoopy

İzmit’te İnönü Caddesi’nde bulunan Snoopy Pizza & Chicken Restoranı, şehrimizdeki en eski pizza salonlarından biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir