Çorum Belediyespor – Kocaelispor Maç Analizi


TFF 3.Lig 3.Grup’taki 10.hafta mücadelesinde zorlu Çorum deplasmanında yer aldık. Bu sene Utaş Uşakspor ve Kızılcabölük ile birlikte 2.Lig’in en ciddi adaylarından olan Çorum’u geçtiğimiz yıl da grubumuzdan tanımaktaydık. Ligin ikinci yarısında evimizde oynadığımız karşılaşmada 0-2’lik skorla mağlup olmuştuk. Golleri atan Yeldar ve Sebahattin bu sene kadroda yer almıyordu ancak önemli takviyelerle organize bir ekip oluşturulmuştu. Bu kez 4-2’lik skorla ve kötü bir futbol ile mağlup olduk.

Kocaelispor’da Fatih Kavlak’ın karşılaşma için belirlediği ilk 11 şu isimlerden oluşuyordu. Yusuf Şenlik, Fatih Adıgüzel, Murat Soner Başak, Ali Keten, Kadir Öge, Mert Yavuz, Sefa Narin, Hamza, Burak Süleyman, Burak Özbakır ve İshak Kurt. İshak seçimi sürpriz gibi görülmekle birlikte Fatih Kavlak’ın bu konuda bir rota tutturamamış olduğunu daha önceki dosyamızda belirtmiştik.

Karşılaşma her yönden büyük problemleri ortaya koydu. Özellikle ilk yarım saatlik evrede diğer karşılaşmalara oranla aşırı tutuk ve rakibin organizasyonları karşısında bocalayan bir takımı sahada izledik. Fatih Kavlak’a göre bu durum bilinçli bir tercihti fakat böylesi kötü sonuç vermesi beklenmiyordu. Kontra ataklara dayanan futbol anlayışı rakibin gücü karşısında benimsenmişti ama bir türlü sahaya aktarılamadı. Sebebi çok açıktı. Oyuncuların uzun süredir içinde bulundukları dağınık ruh hali ve tükenmişlik sendromu.

Kırılgan ve hedefsiz bir takım görünümü ilk kez bütün yönleri ile Çorum deplasmanında ortaya çıktı. Hezimetin faturasını sadece Ali Keten’e kesmek asla doğru değil. Ali Keten kötürümleşen bir iklimin hatalı ürünlerinden biri olarak bu maçta ortaya çıktı. Yarın başkası da çıkabilir. Çorum’da Doğan Can’ın, Taner’in uzatma kısmında Özgür’ün golleri neredeyse tamamen aynı şablon ile geldi. İnanılmaz dağınık ve konsantrasyonu düşük bir savunma örgüsü, uzun toplar karşısında ne yapacağını bilemez bir dikkatsizlik ve bir türlü bitmek tükenmeyen profesyonellikten uzak saha içi yaklaşımlar… Belki de günden geriye kalan tek şey İshak’ın ikincisi penaltıdan olmak üzere kaydettiği 2 gol ile bir nebze özgüvenini bulabilmesi.

400 civarında taraftarlarımızın düzenlenen otobüs organizasyonu ile tribünlerde yerini aldığı, Çorum tribün liderlerinden Erdoğan Zembil, Bekir Yalkan ve Şevket Yumutkan’ın dernek yöneticilerimize leblebi ikram ettiği karşılaşma sonrası teknik direktör Fatih Kavlak’ın açıklamaları durumun ciddiyetinden noksan bir içerikteydi.

Ligde 11 puanla 12.sırada yer alıyoruz. Düşme hattı ile aramızda sadece 1 puan var. Sene başında belirlenen ligde kalma hedefi oyuncuların dağınıklığı ile birleşince gitgide zorlu bir hedef haline dönüşüyor. Son sırada yer alan Elaziz Belediyesi ile oynayacağımız karşılaşma bir çok açıdan önemli. Keza ya tamamen düşmeme perspektifi ile her maçı final niteliğinde maçlara doğru savrulacağız ya da biraz olsun nefes alacağız.

Geride kalan 4 koca yılın ardından takımın mental, stratejik, taktik ve organizasyonel düzeyinin, takım aklının ve reflekslerinin bu kadar dağınık kaldığını görmek cidden düşündürücü bir durum.  4 koca yılın ardından yine aynı ligde ve benzer sıralamadayız. Kocaelispor’un büyük hedeflerini taşıyamayan sadece teknik adamlar değil, oyuncular da acilen kendilerini dönüp şu soruyu sormaları gerekiyor.

Biz hangi ilde, hangi kulüp için görev alıyoruz?

Önerilen Makale

HEASK – Kocaelispor Maç Analizi

İçeride ve Gölcük’te alınan galibiyetlerle ilk 3 haftayı kayıpsız geçiren ekibimiz İstanbul’da ilk mağlubiyetini aldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir