Erdinger Dunkel ve Bomonti Black

Almanya’nın ünlü buğday birası Erdinger’i uzun süredir Efes grubu ithal etmekteydi. Buğday birası sevenlerin ve yumuşak içime alışmış kişilerin özellikle tercih ettiği Erdinger, 2018 yaz dönemi itibarı ile siyah renkteki Dunkel çeşidi ile ülkemizde yerini almış bulunuyor.

Erdinger Dunkel

Erdinger Dunkel‘in %5.3’lük bir alkol oranı var. 33’lük şişede satılıyor. Bardağa koyduğunuzda ilk farkettiğiniz şey aynı Gara Guzu biraları gibi aşırı köpürmesi. Bu köpük oranı tadı da doğrudan etkiliyor. Karamel ve kahve tatlarına mayhoş denebilecek buruk bir baharat tadı da eşlik ediyor. Leffe Bruin sevenlerin hoşuna gidebilecek bir tat bu. Soğuk olarak tüketilmesini öneriyoruz. Ancak belirttiğimiz gibi, hızlı içimlerde köpük oranına dikkat!

Bomonti Black

Bir diğer siyah bira ise Bomonti grubundan gelen siyah bira. Şişesinin üzerinde Black ve hemen altında siyah stout bira ibaresi yer alıyor. Her zaman belirttiğimiz gibi stout bira yapmak kolay değil. Eğer Irish Cream Ale ve Irish Stouta alışmışsanız, bu stout size fazlası ile asidik gelecek. Ayrıca aradığınız yoğunluğu ve tok içimi bulamayacaksınız. Bu açıdan aklınızdan klasik stoutları ve İrlanda kültürünü çıkartarak bu biraya yaklaşın. Klasik bir dark bira olmaktan öteye gidemeyen Bomonti Black, şarküteri, et yemekleri ve genelde bitter çikolata ile tüketilmesi uygun bir bira. Köpüklerinin Erdinder Dunkel kadar olmasa da yoğun ve kahverengi olduğunu belirtelim. 4 çeşit arpa ve buğday maltından yapılmış bu birayı süper marketlerde bulmak mümkün.

Önerilen Makale

Pizzada Geleneksel Bir Durak: Snoopy

İzmit’te İnönü Caddesi’nde bulunan Snoopy Pizza & Chicken Restoranı, şehrimizdeki en eski pizza salonlarından biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir