Fatsa Belediyespor – Kocaelispor Maç Analizi


Ligde ikinci devrenin başlamasıyla beraber ilk maçımıza çıktık. Sezon ortasında tek gündemimiz açılması beklenen transfer izniydi. Mevcut Kocaelispor yönetimi beklendiği üzere kendisinden bekleneni yaptı ve transfer tahtasını açmadan ikinci yarıya başladı.

Deplasmanda Fatsa Belediyespor ile karşılaştık. Karşılaşma için sınırlı sayıda kontenjandan ötürü 140 civarında taraftarımız Fatsa’da uzun bir otobüs yolculuğu sonrasında yerini aldı. Fatsa’daki karşılaşmadan gol sesi çıkmadı. Maç golsüz eşitlikle 0-0 sona erdi. Takımımız İzmit’e 1 puanla döndü.

Belirttiğimiz gibi Fatsa’daki karşılaşma için Fatsa Belediyespor Kulübü 110 kişilik kontenjan ayırdı. Taraftar derneğimiz önderliğinde İzmit’ten gidenler ile çevre illerden gelen üniversite oluşumlarındaki taraftarlarımız birlikte deplasman tribünündeki yerlerini aldılar. Bu karşılaşmada görsel açıdan farklı pankart dizaynları ve bayraklar dikkat çekiciydi.

Fatsa İlçe Stadyumu’nda oynanan maçta Fatsa Belediyespor karşısına şu 11 ile çıktık: Volkan, Kadir, Murat, Kemal, Sefa, Mert, Burak, Mesut, Hamza, Ali ve Sinan. Karşılaşmaya sonradan dahil olan oyuncularımız ise; Kerem, Onur ve Erkan oldu.

İlk Bölümler ve Baskılı Oyun

Maçın başlamasıyla beraber her iki takım da temkinli oynadı. Deplasmandaki takımımız oyunda daha baskındı ilk yarıda. Rakibe pres yapan ve top kapma mücadelesini bırakmayan bir izlenim oluşturdu. Bunun neticesinde ise rakip sahada Sinan ve Sefa ile gol bulmaya çalıştı. Kaçırılan pozisyonlar sonucunda ilk yarı 0-0 sonuçlandı.

İkinci yarı ise maçın ilk yarısına oranla sönük geçti. Her iki takım da gol yollarında etkisiz kaldı. Fatsa ekibi duran toplarla kalemizi yoklarken, takımımızda Burak bulduğu pozisyonları değerlendiremedi. Maç 0-0 sona erdi.

Ligin ikinci yarısının ikinci karşılaşmasını evimizde kentlimiz Gölcükspor ile oynayacağız.

Önerilen Makale

Muğlaspor – Kocaelispor Maç Analizi

Son haftalardaki olumsuz gidişatımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta evimizde Ankara Adliyespor’u ağırladık ve maç golsüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir