FK Atlantas – Kocaelispor Intertoto Maçı

Kocaelisporumuzun 1996, 1999 yaz dönemlerinin ardından statüsü değişen Intertoto Kupasındaki bir diğer mücadelesi 18 Haziran 2000 tarihinde İzmit İsmetpaşa Stadımızda karşılaştığımız Litvanya’nın FK Atlantas Klaipeda ile oynayacağı maç ile başlayacaktır. Bu karşılaşmanın dosyasını geçtiğimiz aylarda gündeme taşımıştık.  Anımsanacağı gibi ilk maçı gençlerden oluşan bir kadro ile oynamış ve 10.dakikada gelen golle 0-1’lik yenilgi ile karşılaşmadan ayrılmak zorunda kalmışızdır.

Atlantas Klaipeda ile deplasmanda oynayacağımız karşılaşma öncesi camiamızda gergin bir iklim vardır. Gerek depremin acılarının halen taze olması gerekse ilk maçtaki olumsuz skor yönetime ve başkan Sefa Sirmen’e yönelik tepkileri yükseltecektir.

25 Haziran 2000 Pazar günü ekibimiz Litvanya’da rövanş maçına yaklaşık 9bin kişilik Klaipeda Zalgiris Stadı’nda çıkar. O dönemler yeni transferlerimizden Ahmed Hassan, Soner ve Altay’dan transferimiz Telat gibi tecrübeli isimler dikkatleri çekmektedir. Federasyon o aralar son anda karar çıkardığı için aslında Atlantas maçlarına biraz hazırlıksız çıkarız. İlk maçta ağırlıklı genç oyuncular varken rövanş maçı için oyuncularımızın bir kısmı tatilden maç için kampa çağrılırlar.

Altay’dan gelen yeni transferimiz Telat ilk yarının sonuna doğru golümüzü dağılan Atlantas savunması arasından düzgün bir vuruşla kaydeder. İkinci yarıda dönem dönem girdiğimiz ve kaçan gol pozisyonları ardından maç bu şekilde tamamlanır. Penaltılara giden karşılaşmada Ali Mumcu penaltı atışından yararlanamaz. Diğer penaltılarımızı Ahmed Hassan, Engin ve Erkan Aydın kaydedecektir. 5-4’lük sonuçla penaltılarda elenen Kocaelisporumuz Intertoto defterini 3. ve son kez bu şekilde kapatacaktır.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Kocaelispor – Sporting Lizbon UEFA Kupası Maçı

Kocaelispor’un Avrupa Kupaları tecrübeleri içerisinde en önemlisi ve en unutulmazı hangisidir diye sorulsa, taraflı tarafsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir