HEASK – Kocaelispor Maç Analizi


İçeride ve Gölcük’te alınan galibiyetlerle ilk 3 haftayı kayıpsız geçiren ekibimiz İstanbul’da ilk mağlubiyetini aldı. Halide Edip Adıvarspor ağlarımıza 3 gol kaydetti ve maçtan kötü bir skor ve kötü bir futbol ile 3-0 mağlup ayrıldık.

Karşılaşmaya yalnızca 250 kişilik bilet ayrılması ancak ilginin en az 1000 kişi olması, maça girişte bazı hadiseleri ve gerilimleri de gündeme getirdi. HEASK’ın değişen stadyum gündemine bağlı olarak İstanbul Esenler Stadı’nda oynanan maçta rakibimiz karşısında dizilişimiz; Volkan, Fatih, Murat, Kemal, Gökdeniz, Sefa, Burak, Mesut, Hamza, Ali ve Sinan şeklindeydi. Oyuna sonradan dahil olan isimler ise; Mert, Celil ve Onur oldu.

Maça hızlı ve atak başlayan ekibimizdi. Hamza ve Sinan’ın ilk bölümlerde rakip Halide Edip Adıvarspor kalesinde gol arayışındaydılar. Fakat etkileri yetersizdi HEASK kalesinde. İlk yarının 33.dakikasında sağ kanattan kullanılan korner atışında ev sahibi adına Evren Horozal kafa vuruşunda topu kalemizde gördük. 1-0. İlkyarı bu skorla tamamlandı.

İkinci Yarı ve 10 Kişilik Oyun

İkinci yarıda takımımız adına oyuncu değişikliklerine gidildi. Bu değişim varyasyonları savunma alanlarımızı epey zayıflattı. Özellikle kanatlardan kaçırdığımız adamlarla kalemizdeki tehlikelerin temel sebebi olduğunun söylemeliyiz.

61.dakikada takımımızda Mesut Özdemir kırmızı kart ile oyun dışı kaldı. Hızla atağa çıkma düşüncesindeki Mesut’u düşüren ev sahibi oyuncuya Mesut yumruk attı. Ve direkt kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Sahadaki çalışkan isimlerin bu tepkiyle oyun esnasında karşılık vermesi çok talihsiz bir vaka olduğunu belirtmeliyiz. Sınırlı sayıdaki kadro derinliğini, özellikle takımın bu denli çalışkan bir ismin önemli bir deplasmanda bu hareketi yapması kabul edilecek bir durum taşımıyor.

İki dakika sonra da kalemizde önce 64.dakikada Emre Turan ile fark ikiye çıktı. 2-0 Ardından 3 dakika sonra 67.dakikada Hüseyin Afkan maçın son golünü atarak skoru 3-0‘a getirdi ve maç ciddi bir atağımız olmadan bu şekilde sonlandı.

İstanbul’da Halide Edip Adıvarspor karşısında alınan bu mağlubiyete rağmen diğer maçların seyri ile liderliğimizi koruduk. 9 puanla ligde hala lider konumundayız. Fakat alınan ilk üç haftadaki galibiyetler serisinin içinde nüvelerini barındıran problemli yanların yavaş yavaş gelişimi ile bu kez direkt olarak düşüşün yansıması bu maçla gözler önüne serilmiş oldu. Alınan seri galibiyetlerin ligdeki kalın takımlarla olmadığının, henüz ligin başlangıcını olduğunun ve oyun sistematiği ile ilerleyen süreçte her zaman başımızı ağrıtma ihtimali yüksek olan oyuncu yetersizliklerinin görülmesi gerektiğini söylemeliyiz.

Ligde 5.hafta müsabakasında sahamızda alt liglerin gediklisi bir ekibi 24 Erzincanspor’u konuk edeceğiz.

Önerilen Makale

Muğlaspor – Kocaelispor Maç Analizi

Son haftalardaki olumsuz gidişatımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta evimizde Ankara Adliyespor’u ağırladık ve maç golsüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir