İrlanda Ciderı: Magners


Rittmayer dosyamızın ardından KSB Gurme bölümünde sırada bir diğer geleneksel ve ithal ürünle karşınızdayız. İrlanda’nın geleneksek fermante edilmiş elmasından yapılan cider markası Magners dosyamızın konusu.

Magners’ın ülkemizdeki distribütörü Marmarisli ithalat firması PAMSA LTD ŞTİ. Özellikle İngiliz turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri lokasyonlarda ve futbol maçları izlenen publarda Magners sıklıkla içilmekte. Kimi yerlerde bira kategorisi altında kimi yerlerde düşük alkollü içecekler arasında yani “diğer” kategorisi içinde yer alan Magners, kolay içimi ile dikkat çekiyor. Ancak burada altını çizmekte yarar var “sivrisinek gibi ısırır” vurgusu geçerli. Dolayısıyla dikkatli içmekte yarar var.

1935’lerde İrlandalı William Magner tarafından ilk kez üretilen sonradan hızla şirketleşen yapılanma İskoç futbol ekolü Celtic’in de ve Rugby Liginin de sponsorlarından. Bir dönem de Dundee FC takımın ana sponsoru olmuşlardı.

Magners’ın uzun buzlu bardakla ve ince kesilmiş yeşil renktei lim limonu ile servis edildiğini belirtelim. Piyasa satış fiyatı şişe başına 20-22 TL arasında değişiyor. Gazlı bir içecek olan Magners’ı şampanyaya da benzeten çok oluyor.

Önerilen Makale

Pizzada Geleneksel Bir Durak: Snoopy

İzmit’te İnönü Caddesi’nde bulunan Snoopy Pizza & Chicken Restoranı, şehrimizdeki en eski pizza salonlarından biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir