John Smith’s Extra Smooth

John Smith’s Extra Smooth, cream ale kategorisinde yer alan Tadcaster, Yorkshire ekolünden bir İngiliz birası. İngiltere’de 1990’ların ortasından bugüne en çok satan ale markalarından biri. Kuruluşu 1758’lere dayanıyor. Yani İngiltere’nin sanayi devrimi ile modernitede en büyük atılımını yapacağı evrelere… Şu an için Heineken İngiltere grubu bünyesinde yer alıyor.

John Smith’s ülkemize ilk Pamsa tarafından getirilmişti. 2013-2014 döneminde genelde Marmaris, Fethiye, Muğla gibi turistik bölgelerdeki publarda ve marketlerde bulunabiliyordu. Yaklaşık 3 yıllık bir kesintinin ardından bu kez Ankaralı bir ithalatçı firma olan ve şarap ithalatı ile bilinen Deva İçecek tarafından yeniden sınırlı sayıda getirildi. Fethiye bölgesindeki İngiliz futbol taraftarlarının ağırlıklı olarak zamanlarını geçirip maç seyrettikleri publarda yer almakta. Ülke çapında genel dağılımı ne yazık ki şimdilik yapılmamış durumda. Bu durum ilerleyen dönemlerde değişebilir. Keza bazı girişimler olduğu bilgisini öğrenmiş bulunuyoruz.

John Smith’s istisnasız bir şekilde pale ale kategorisinde veya cream ale kategorisinde en iyi biralardan biri. İçimi İrlandalı Kilkenny’e göre çok daha yoğun ve lezzetli. Renk olarak koyu kırmızı tok bir ton hakim. Kutuda pastorize ve nitrojenize edilmiş bir bira bulunuyor. Extra Smooth olmasından ötürü, bardağa koyarken yoğunluğu görebiliyorsunuz. Her tür aperatif, kızartma, İngiliz kahvaltısı, omlet veya patates ile gerçekten eşsiz bir uyum sağlıyor.

%3.6’lık düşük sayılabilecek alkol oranı hızlı içimi sağlıyor. Oldukça büyük ve uzun bir kutuda satışı yapılıyor. Belirttiğimiz gibi nitrojenize katkılı kutuları mevcut. Huddersfield Town futbol takımının ayrıca Huddersfield Giants rugby takımlarının sponsoru. Ayrıca İngiltere’de at yarışlarının vazgeçilmez sponsorlarından olan ve logosunda nal şeklinde bir mıknatıs bulunan John Smith’si okurlarımıza öneriyoruz. 10 üzerinden 9.5.

Önerilen Makale

Gara Guzu: Gara ve Mayhoş

Gara Guzu yaklaşık 7 yıldır gündemde olan ancak esas olarak son 3 yıl içinde öne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir