KEV Açıklaması Ne Anlama Geliyor?

KEV tesisleri konusu gündemden düşmüyor. Kocaelispor’un kurtuluşunun yegane çözümü olarak lanse edildikçe ve bu doğrultuda kamuoyuna yönelik propaganda yapıldıkça zihinler karışmaya, beklentiler yükselmeye ve hukuk ile mukuk birbirine karışmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Kocaelispor yönetim cephesinin tesisler konusundaki tavrı homojen duruyor. “Tesisler bizimdir, gerekirse seçimle başkan olacağız KEV’e ve 50 trilyona satıp Kocaelispor’u düzlüğe çıkartacağız” Kurtuluş ve Kocaelispor. İki iddialı kelime. Şu ana kadar defalarca yanyana zikredilmiş iki kelime…

3 Mayıs 2016 tarihi itibarı ile KEV yönetiminin yaptığı açıklama kamuoyuna düştü. Açıklama ile çok önemli bazı durumların altı çiziliyordu.

Mesela KEV’in asıl amacının ne olduğu açıklanıyordu. Burs vermek ve eğitim süreçlerini koordine etmek hatta kendi ismi ile üniversite kurulması gibi gündemleri olduğunun altı çiziliyordu. Bu nokta KEV’i sadece Kocaelispor’a destek vermek olarak yorumlayan bir bakış açısına yönelikti. Öncelik eğitim sonra şehir sporuna destek deniyordu. Diğer bir çok hizmetlerin yanında.

Sonra konu kendilerinin Kocaelispor düşmanı olarak gösterilmeleri noktasına geliyordu açıklama ve şu şekilde açıklamalar geliyordu:

Elbette Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV)’nın hizmetleri arasında spora hizmet ve destek de öncelikli hizmetlerimizdendir. Kocaelispor’u bizden daha az seviyorsunuz diyemeyiz, ama hiç kimseye de Kocaelispor’u sizden daha çok seviyoruz dedirtmeyiz.

Bu açıklama ile Kocaelispor’un ve sevgisinin kimsenin tekelinde olamayacağı ve sanki böyleymiş gibi yaratılan algı operasyonu ile kendilerinin günah keçisi ilan edildiklerinin altı çiziliyordu. Özellikle son yıllarda kaynaklarının ciddi oranını Kocaelispor’a aktardıklarını, belediye ile kira itilafı karşılığı alınan kiranın neredeyse kulübe verildiği belirtiliyordu KEV yönetimi.  Hatta mülk satışı ile belediyeye paranın iade edilme prosedürüne değiniliyordu. Bu KEV binasının Kocaelispor süreçleri için satıldığı anlamına gelmekteydi.

Açıklama son bölüme doğru ortada kurtuluş ve Kocaelispor gibi iki kelime varsa, çözüm olarak sadece üç harfli bir kelime yani KEV, değil pek çok kelimenin olması gerektiği ile toparlanıyordu. “Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası, vb.

Şimdi bu doğrultuda sosyal medya hesaplarında profil resmini KEV bizimdir olarak değiştirmek ve gelecek hazır paraya güvenerek gelecek hayalleri kurmak ile Kocaelispor’un kurtuluşunun tıpkı çöküşü gibi bugünden yarına hemen olmayacağı gerçeği ile, esas olarak zorlu bir çalışma, planlama, projelendirme, yerel yönetimlerle işbirliği,  kaynak yaratımı ve yönetimi ile mümkün olacağını gören bakış açıları arasındaki restleşmeye tanıklık ediyoruz.

Kocaelispor her zaman dediğimiz gibi satarak değil üreterek geleceğini inşa etmek zorundadır. Şu durumda olmamızın temel sebebi kısa zamanda hazır paralar, meslekler ve konumlar kullanılarak kazanılan haksız kazançlar, yine hazır başarılar kazanma sabırsızlığı ve şahıs/kurumların bu süreci kötü niyetli bir şekilde yönetmesidir.

KEV süreci doğru bilgiler ışığında doğru yönetilmek zorundadır.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Hazırlık Maçları ve Soru İşaretleri

Kocaelispor adına hayli ilginç bir yaz hazırlık dönemi geçtiğini belirtmek gerek. Çok hızlı gelişmelerin yaşandığı …

3 yorum

  1. Yahu eleştirel ve farklı yaklaşma düşüncenizden,KS yönetimi hakkında en olumlu bir düşüncenizi göremedik!
    Tamam haklısınız son paragrafa katılıyorum satarak değil üreterek bir yere gelmek durumundayız lakin bizim olanı satmaktan başka çare varsa nedir söyleyin insanlar da bilsin.Siyasi irade bu konuda önümüzü açacağını söyledi, bu iş hallolursa yeni bir tesis düşüncesinin olduğunu Bahri Başkan da zaten söyledi.İnsanlar artık bu yükten bir an evvel kurtulmak istiyor.Bataklık değil,normal bir kulüp görmek istiyor.Evet aceleciyiz,evet sabrımız kalmadı,evet BİZİM OLANI İSTİYORUZ.KORKMAYIN SİZ DE İSTEYİN.

    • Bravo Ahmet kardeşim.yorumunuza aynen katılıyorum.Evet Kocaelispor uzun vadede üretmek zorunda Ancak kısa vadedede ancak birşeyleri satarak üretim yolu açılabilir.üretmek dediğiniz şey bahçeye soğan patates ekmek gibi birşey değil sayın editör.

  2. Bravo Ahmet kardeşim.yorumunuza aynen katılıyorum.Evet Kocaelispor uzun vadede üretmek zorunda Ancak kısa vadedede ancak birşeyleri satarak üretim yolu açılabilir.üretmek dediğiniz şey bahçeye soğan patates ekmek gibi birşey değil sayın editör.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir