Kocaelispor – 24 Erzincanspor Maç Analizi


Kötü bir haftayı geride bıraktık. Ligde deplasmanda Halide Edip’e kötü bir oyun ile mağlup olduk, haftaiçi kupa mesaisinde Giresunspor’a uzatmalarda kaybettik ve kupadan elendik ve üzerine yeni stadyumumuzdaki ilk mağlubiyetimiz geldi. Anagold 24 Erzincanspor’a 1-2’lik skorla mağlup olmaktan kaçınamadık.

Şiddetli yağmurun ardından ve mesai günü olmasına rağmen yer yer boşluklar olsa da taraftarlarımızın ilgi gösterdiği, Erzincanlı 50 kadar taraftarın da stadyumda yerini aldığı karşılaşmada Galip Gündoğdu’nun kadro seçimi şu şekildeydi. Volkan, Kemal Can, Kadir, Murat, Ali, Sefa, Mesut, Gökdeniz, Hamza, Burak, Sinan. Sonradan oyuna giren isimler ise Mert , Rıza Altıntaş ve Fatih oldu. Karşılaşmada Hamza ikinci sarı karttan ikinci devrede oyundan atıldı.

Karşılaşmada Erzincanspor’un bariz iyi oyunu bulunuyordu. Bunda özellikle Gökdeniz, Sinan ve Hamza gibi oyuncularımızın aşırı etkisizliğinin de rolü vardı. İlk yarıda 21.dakikada Erzincanspor’dan Volkan ile uzak mesafeden gelen gole yanıt veremedik. İlk yarı bazı denemelerimiz olsa da bu şekilde sona erdi.

İkinci yarıda da oyuncu değişiklikleri ile durumu kotarmaya çalışan Galip Gündoğdu’nun hamleleri işe yaramadı. Takımda genel bir bezginlik durumu gözüküyordu. Dakika 76’da Erzincanspor’dan Gökhan Payal’ın vuruşu ile skor 0-2’ye geldi. Bu gole Rıza ile hemen yanıt verdik.

Ekibimizin son 10 dakika risk aldığı bölümde Erzincanspor yüzde yüzlük bir golü kaçırdı. Sadık bomboş pozisyonu değerlendiremedi ve bu şekilde karşılaşma sona erdi.

Bu mağlubiyet ile bir kez daha net olarak anlaşılmış oldu ki, tıpkı geçen yıl olduğu gibi, grubumuz yalnızca fanatik taraftarların gözünde, her tür analizden yoksun şekilde ve sadece “kağıt üzerinde” kolay. Oysa gerçekte ekiplerin çoğu, arada major farklar belki olmasa da, daha kontrollü, daha istikrarlı ve daha rasyonel oynama açısından amatör bir görüntü çizen ekibimizden oldukça ileride. Kocaelispor’daki bu “amatörlük” düzeyinin öyküsü de yeni değil. Ne bu yönetimle, ne de diğerleri ile ilgili. Yaklaşık son 16 yıldır yerleşik bir koddan bahsediyoruz. Bu kodun değiştirilmesinin çeşitli formülleri ve yöntemleri var. Mevcut yönetim 4 yıldır bunu yapmadı veya yapamadı. Yapacak perspektife de açıkçası sahip olmadı. Sonuç olarak önceki problemli kodu -bunun başlıca özelliği gün kurtarıcı yaklaşımlar ve eskilerden medet ummaktır- devam ettirerek, yüksek beklentiler ve hızlı çöküşler yaşayarak istikrarsız seyrimiz devam ediyor. Hatalı bir yapılanma içinde “geleceğimiz gençler” ise ancak ıskartaya çıkarlar, ki gözüken ve derinleşen süreç bunu doğrulamaktadır.

Bu mağlubiyetin ardından ligde 6.sıraya doğru gerileyen ekibimiz sırada Hatay ekibi Payasspor ile 7 Ekim 2018 saat 14:30’da uzak deplasmanda oynayacak. Ekibimize başarılar diliyoruz.

Önerilen Makale

Muğlaspor – Kocaelispor Maç Analizi

Son haftalardaki olumsuz gidişatımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta evimizde Ankara Adliyespor’u ağırladık ve maç golsüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir