Kocaelispor – CSKA Sofya Intertoto Maçı

Kocaelisporumuz 1996 yazındaki Intertoto Kupası mücadelesine 11.Grupta İzmit’te CSKA Sofya ile karşılaşarak başlayacaktır. Grubumuz belli olduğu zaman en sıkı rakip olarak aslında Fransızların tecrübeli ekibi R.Strasbourg  görülmüştür. Ancak işlerin düşündüğümüz gibi olmadığını İsmetpaşa’daki ilk maçımızda hayalkırıklığı içinde görürüz.

23 Haziran 1996 akşamı 19:00’da İsmetpaşa’da seyircilerimizin büyük desteği ve coşkusu ile çıkarız CSKA karşısına. O gün İsmetpaşa davullarla, sis bombaları ile tam bir bayram yeri gibidir. Kocaelisporumuzun Sporting Lizbon tecrübesinden sonra yeniden Avrupa sahnesinde merakla izlemek isteyen herkes taraflı tarafsız İzmit’e gelmiştir. Hatta bu karşılaşma için başkan Sefa Sirmen, bayan bir anonsçu görevlendirmiştir. Maç boyunca devamlı yapılan anonslar akıllardadır.

Hocamız Mustafa Denizli bu karşılaşmaya kalede Stingaciu, Mirkovic, Osman, Turan, Toprak, Tayfur, Moshoeu, Yalçın, Dabrowski, Faruk, Saffet 11’i ile başlayacaktır. İlk 10 dakikaya dağınık bir şekilde başlarız, özellikle savunmamız bu maçta çok bocalayacaktır. Güneşin de geldiği tarafta olan Stingaciu ilk golü şanssız bir şekilde kalesinde görür. Peter mükemmel bir gol atar. İkinci golde ise Anatoli üst köşeyi görür, Siti yine çaresiz kalır. O gün kontra futbolu oynamaya gelen ve ileri uçtaki Dimitri hariç neredeyse etten bir savunma anlayışı izleyen CSKA’nın kilidini açamayız. Ancak önemli bir gelişme yaşanır.

Avrupa Kupalarındaki İlk Golümüz

İkinci yarıya çok daha istekli başlar takımımız. Trabzonspor’dan transferimiz Soner’in hareketli oyunu gol kokusunu adeta verir. Ortasaha ve hücumdaki beynimiz John Leshiba Moshoeu bu karşılaşmada Avrupa Kupalarımızdaki ilk resmi golümüzü kaydedecektir. 52.dakikada gelen bu golle umutlanan takımımızda, uzun toplarla Dabrowski, Faruk ve Saffet buluşturulmaya çalışılır. Ancak sonuç etkili olmayacaktır. İlk golün mimarı Peter 77’de perdeyi kapatan 3.golü atar…

1-3’lük CSKA Sofya yenilgisi ile ilk maçtan gruptaki şansımızı zora sokarız. Zaten sonrasında yaptığımız karşılaşmalarda da aldığımız puanlar gruptan çıkmamıza yetmeyecektir. Özetle hazırlıksız bir evrede oynamaya başladığımız Intertoto Kupası ekibimiz için hazırlık maçlarından öte bir anlam taşımayacaktır.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Kocaelispor – Sporting Lizbon UEFA Kupası Maçı

Kocaelispor’un Avrupa Kupaları tecrübeleri içerisinde en önemlisi ve en unutulmazı hangisidir diye sorulsa, taraflı tarafsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir