Kocaelispor – Hibernians Intertoto Maçı

1996 yaz döneminde Intertoto 11.Grupta mücadele eden Kocaelisporumuz, anımsanacağı gibi ilk maçta CSKA Sofya’ya İzmit’te kötü bir oyunla 1-3 mağlup olmuş ardından Strasbourg deplasmanında iyi bir oyunun ardından 1-1’lik beraberliği çıkartmıştı. Grubumuzdaki en zayıf ekiplerden biri olan Malta temsilcisi AS Hibernians karşısına 3.maçımızda iddiasız bir konumda çıkarız.

13 Temmuz Cumartesi akşamı İsmetpaşa Stadyumu’nda oynana karşılaşmaya hocamız Mustafa Denizli’nin Milli Takım hocalığı gelişmesi ile birlikte çıkarız. Şenes Erzik’in milli takım hocası olarak Mustafa Denizli’yi istemesi ve hocanın kabul etmesi ile her iki yapıyı da yönetecek olan Mustafa Denizlili Kocaelisporumuz Hibernians karşısına şu 11’le çıkar:

Stingaciu-Mirkovic-Engin-Osman-Faruk-Soner-Tayfun-Moshoeu-Nuri-Saffet-Dabrowski

Tahir Süleymanov’un yönettiği karşılaşmada maça çok hızlı başlayan takımımız henüz 2.dakikada Faruk ile golü bulur. 10 dakika sonra Faruk skoru 2-0 yapacaktır. Hızını kesmeyen ekibimiz Dabrowski’nin 2 güzel golüyle ilk yarıyı 4-0 gibi açık farklı bir skorla kapatır. İkinci yarı Gökmen oyuna girer biraz vites düşüren ve laubali bir görüntü çizen takımımız Hibernians’ın gollerini bu yarıda kalemizde görür. Önce Lawrenze sonra Brian’ın 2 dakika içinde golleri gelir. 4-2’den sonra Saffet’in penaltısı ile skoru 5-2’ye getiren takımımız 75’te bir kez daha Darren’ın golüne engel olamaz ve maçı 5-3 bitirir.

Bu galibiyet ile puanımızı 4 yaparız ancak anımsanacağı gibi son maça Uralmash karşısına iddiamızı yitirmiş bir şekilde çıkarız. Şenes Erzik’in ve Sefa Sirmen’in onayı ile milli takıma geçen Mustafa Denizli’nin yerine yine federasyon temsilcilerinin ekibimize kolaylık göstermesi ile bir başka önemli isim Alman teknik direktörümüz Holger Osieck hocalık yapmak için İzmit’e gelecektir.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Kocaelispor – Sporting Lizbon UEFA Kupası Maçı

Kocaelispor’un Avrupa Kupaları tecrübeleri içerisinde en önemlisi ve en unutulmazı hangisidir diye sorulsa, taraflı tarafsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir