Kocaelispor – Yeni Çorumspor Maç Analizi

Bayburt mağlubiyeti ardından sahamızda karşılaştığımız zorlu rakibimiz Yeni Çorum karşısında vasat bir futbol sergileyen ekibimiz 0-0’lık beraberliğe razı oldu. Geçtiğimiz yıl da Çorum ile İzmit’te bu kez 1-1 berabere kalmıştık.

TFF 3. Lig 3. Grup 30. Hafta karşılaşmasında Çorum ile 0-0 berabere kaldık. Burak Süleyman’ın sakat olduğu için oynamadığı, Sinan’ın da mevcut olmadığı ilk 11’imiz şu şekildeydi: Volkan Mert, Kadir Öge, Murat Soner, Mehmet Celil, Ali Keten, Onur Öztonga, Mesut, Gökdeniz, Sefa Narin, Hamza, Rıza.

Her iki takımın da açık futbolu tercihi ettiği karşılaşmada, Sefa ile ilk 20 dakikada elde ettiğimiz önemli pozisyonları değerlendiremedik. Çorumspor da ise özellikle Kıvanç ve Volkan Serim iyi oyunu ile öne çıkan isimler oldular. Bu maçta ilk yarının yarısına kadar sürdürdüğümüz tempo sonradan düştü ve ilk yarı sonunda kalemizde bocalamaya başladık.

Oyun boyunca yer yer ortasahada iyi top çeviren, yer yer de savunma güvenliğini elden bırakmayan ekibimiz, her zaman belirttiğimiz gibi çok yüksek bir fizik kondisyon isteyen bu oyunu teknik becerilerdeki ve top kontrollerindeki veya topu ayaktan zamanında çıkarmak gibi oyun aklı ve oryantasyona yönelik noksanlıklarından ötürü dönem dönem ciddi kopukluklar yaşıyor. Takımın kalitesinin ortalama bir 3. Lig takımı olarak ortaya çıkan anlarda zaten kalemizde ciddi pozisyonlar yaşıyoruz. Bunun önlemini almak yine bireysel çabalara ve anlık performanslara kalıyor. Kadro kalitesinin sınırlı olması ve rotasyonun neredeyse hiç olmaması en büyük handikaplarımızdan biri. Tüm bu temel problemleri ise kendi sorumluluğu değil de adeta şehrin sorumsuzluğu olarak gören yönetim anlayışı ise problemin kenarında durup, durumu idare ettirmeci bir bakış açısının yansıması…

İzmit Belediyesi başkanı seçilen Fatma Hürriyet’in büyük oranda siyasi şovuna dönüşen ve 0-0 berabere biten bu karşılaşma sonrasında şimdi sırada zorlu Karacabey Belediyespor deplasmanı bulunuyor. Karşılaşmada tribünlemize seyirci yasağı getirilmiş durumda.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Alemdağspor – Kocaelispor Maç Analizi

Kontenjan yasağından ötürü 53 kişilik bir taraftar grubuna izin verilen Alemdağ deplasmanından 3-6’lık galibiyetle dönüyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir