Köseköy’den Ramboluğa: Yusuf Altıntaş

Kocaelispor’un Türk futbol tarihine damgasını vurmuş nice oyuncular ve efsane isimler yetiştirdiği, bu yönüyle aslında verimli bir üretim merkezi olduğu bilinmektedir. Bu sayısız isim içerisinde hiç şüphe yok ki Yusuf Altıntaş ayrı yerde durmaktadır.

Galatasaray’ın 1984-1994 yılları arasında demirbaş oyuncularından biri olan ve sert rakibi yıldıran savunma anlayışı ve saha içindeki uzlaşmaz karakteri ile Rambol lakabını almış Yusuf Altıntaş, 1961 Köseköy Kocaeli doğumludur. Babası da aslında Bursaspor’un unutulmaz oyuncularından köylü lakaplı Mustafa Altıntaş’tır. Gariptir bu “Köylülük” ünvanı daha sonra Yusuf’a da eklenecektir.

1980’li yılların başına kadar Köseköy Belediye ekibinde kendisini bildiğimiz Yusuf, 1980-84 yıllarında Kocaelisporumuzda 106 maçta forma giyecektir. Galatasaray’a gitmesi ile de bir anda ülke futbol gündemine oturacaktır aynı zamanda milli takımın da değişilmez savunmacılarından biri olacaktır.

Galatasaray’ın 1994 döneminde Hollmann ile başlayan revizyon döneminde artık kadroda düşünülmeyen Büyük Yusuf, yeniden evine Kocaelispor’a dönecektir. İzmit’e gelişi büyük ses getirir. Bir diğer Galatasaraylı Papin Mustafa da büyük umutlarla Kocaelispor’a getirilmiştir. 1994/95 sezonunda kadromuzda olan ve 8 karşılaşmada görev alan Yusuf yeşil sahalara da vedasını yapacaktır.

Yusuf’un oğlu Ahmet Altıntaş’ı da camiamızdan yakınen bilmekteyiz. Bursa, Kayseri, Galatasaray gibi pek çok takımda yardımcı antrenörlük yapan kendisine ömür boyu başarı ve mutluluk diliyoruz.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Efsane Kaleci Fahrudin Omerović

1951 yılında Doboj – Yugoslavya’da dünyaya gelen Bosna kökenli Omerović, kariyerine FK Sloboda Tuzla ekibinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir