Lüleburgaz Tarihi Park Et Lokantası

Kocaelisporumuzun Lüleburgazspor’u Sinan Pektemek’in 2 klas golü ile deplasmanda 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından keyifli bir şekilde günün yorgunluğunu Lüleburgaz Sokullu Mehmet Paşa Cami karşısında yer alan Tarihi Park Et Lokantası‘nda attık.

Trakya bölgesi ve özelinde Lüleburgaz taze eti, ciğeri ve köftesi ile bilinen ve sevilen tam bir gurmelik ilçe… Tarihi Park Et Lokantası ise yerel halk tarafından “kaliteli, eski ve temiz” olarak nitelendirilen bir işletme. Gerçekten de isminde de geçtiği gibi Park Et Lokantası, caminin avlusu konumundaki uzamsal yönü ve yapısal yerleşkesi, lezzetli et yemekleri ve hijyen koşulları ile Lüleburgaz’ın fark yaratan işletmelerinden biri.

donerli

Tarihi Park Et Lokantası‘na alternatif olarak Çetinler Köfte Salonu ve Ankara Et Lokantası yine dikkat çekici işletmelerden. Ancak belirttiğimiz gibi yerel halk adres olarak Park Et’i işaret ediyor. 1964’lerden günümüze süren bir gelenek olarak lokanta dikkat çekiyor.

Menümüzde patlıcanlı manca, yaprak döner ve açık ayran değerlendirdik. Her çeşit ızgara ve meze çeşidinin de bulunduğu işletmenin belirtildiği gibi lezzetli döneri bulunuyordu. Sarımsak oranı yine iyi ayarlanmış köz patlıcanlı manca ise mutlaka denenmeli.

hayrali

Park Et Lokantası’nın Zübeyde Hanım Parkı’na bakan kısmında ise Tatlıcınız ismi ile faaliyet gösteren meşhur Hayrabolu Tatlısını yiyebileceğiniz ufak bir işletme yer alıyor. Şubeleşme strajesi ile yayılan Tatlıcınız kilo ile peynir helvası, revani ve Hayrabolu Tatlısı satıyor. Elbette fındıklı tahinli sosu ile…

Şu ana kadar “Kemalpaşa’nın büyüğü” olarak sunulan Tekirdağ’ın ve Trakya’nın en eski yerleşim birimlerinden birinin isminden gelen Hayrabolu Tatlısı’nı Lüleburgaz’da denemelisiniz. Gerçekten Kemalpaşa ile ilgisi olmadığını, çok ayrı bir kategoride yer aldığını her çatalda duyumsayacaksınız.

Yolu Lüleburgaz’dan geçecek tüm takipçilerimize bu gurmelik lezzetleri öneriyoruz…

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Pizzada Geleneksel Bir Durak: Snoopy

İzmit’te İnönü Caddesi’nde bulunan Snoopy Pizza & Chicken Restoranı, şehrimizdeki en eski pizza salonlarından biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir