Lüleburgaz’da Amerikan Çöreği: Donut!

Amerikan Çöreği İzmit’te* incelememizi dikkatli okurlarımız önceki yıllardan anımsayacaklardır. Global ölçekte Dunkin Donuts, Tim Horton gibi önemli donut-coffee işletmeleri olduğunu ancak ülkemizde ne yazık ki çok fazla bulunmadıklarını belirtmiştik.

O tarihten bu yana pek çok gelişme yaşandı. Mesela dünyaca ünlü ABD’li kahve devi Dunkin Donuts, Türkiye için franchise stratejisi geliştirme kararı aldı. Şu an yatırımcılardan teklifleri topluyor ve çok yakında ülke çapında pek çok şube açarak hizmetini yaygınlaştıracak.

İzmit ölçeğinde ise Yahya Kaptan Arastapark AVM’de yer alan Loopsy Donut’u yerel bir girişim olarak değerlendirmiştik. İnci Hanım’ın işlettiği Loopsy Donut, İzmit’teki kahve-donut ihtiyacını karşılamaya aday olmuştu. Kocaelisporumuzun Lüleburgaz deplasmanı için yollara düştüğümüzde ilçede yer alan Bercadia AVM’de tesadüfen karşımıza çıktı Çörek Dünyası…

Bercadia AVM, Lüleburgaz’da henüz 1 ay önce açılmış içinde Mavi, Polo, Colins, DeFacto, Yards, Sbarro, Popeyes, Burger King, 2M Migros gibi çeşitli işletmeleri barındıran bir yapıda. Segmentasyonu ise C+, B olarak düşünebilir. Üst katta yer alan Çörek Dünyası bizlere ArastaPark’taki Loopsy Donut‘u çağrıştırdı. Biraz daha büyük olduğunu belirtmekte yarar var.

İşletmede çalışan genç yetkili henüz 1 ay önce açıldıklarını belirtti. Filtre kahvelerimiz ve elmalı/tarçınlı ve ahududu kaplamalı donutlarımızla sabah sersemliğimizi giderdik. Fiyat politikasının benzerlerinden daha uygun olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Donutlar ise aşırı şekerli olmayan daha light denebilecek dolgun içerikleri ile bizden tam puan aldı.

*Bknz: Amerikan Çöreği İzmit’te!

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Pizzada Geleneksel Bir Durak: Snoopy

İzmit’te İnönü Caddesi’nde bulunan Snoopy Pizza & Chicken Restoranı, şehrimizdeki en eski pizza salonlarından biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir