Mükemmel Bir Dönemden Geçiyoruz!


Mükemmel bir dönemden geçiyoruz. Geçtiğimiz yıl kıl payı 2.Lig’in kapısından döndük. Şanssız bir penaltı vuruşu idi. O top çizgiyi geçmeliydi. Geçemedi ama olsun. Topun başındaki isim ve bizi bir bakıma 2. Lig’in kapısından eden kişi parayı daha çok sevdiğini açıkladı. Fazla paraya bu şanlı camiayı, bu şanlı renkleri bir çırpıda bıraktı. Ne yapalım, yolu açık olsun. Büyük bir camiayız ve yeni hedeflerimiz var.

Yeni sezona hazırlıyoruz ve inancımız tam. Gereksiz yere lisansları açarak bu sıkışık durumda kulübü boş yere maddi külfet altına sokmadığımız için de bir doğru hamlede daha bulunduk. Zaten Muammer Çelik başkan açtı da ne oldu? İyi transfer yapmak öyle sanıldığı kadar kolay değil. Ne varsa gençlerde var. Taş gibi İzmitli alt yapımız var. Bu çocuklar kendilerini iyi yetiştirdiler. Gitmek isteyenlerin yerleri elbette dolacak. Burada haftasonunun değil, geleceğin takımı kuruluyor.

Sinan Pektemek gitmiş mi? Nereye giderse gidebilir. Aslolan bu şanlı renklerdir. Hem zaten Juventus’un ünlü oyuncusu Pavel Nedved ne demişti? “Takım düşerse futbolcular gider, adamlar kalır. ” Elimizdeki takımdan istediğimiz alternatifi yaratabiliriz. Koy Burak Özbakır ile Burak Süleyman’ı ileri kanatlara, ortaya İshak’ı da koysan, bizim mahalledeki Saliha Teyze’nin oğlu Kerem’i de koysan bir şekilde gol atar. Önemli olan gençlerimize güvenmektir ve bu zor zamanda planlamayı doğru yapmaktır.

Bolu’da kampımız çok yararlı geçti. İki etaplı oldu. İlk bölümde iki maçta da genç oyuncularımız neler yapacaklarını gösterdiler. Sonra İzmit’e gelip yeniden Bolu’ya geçildi. Bu ikinci etapta da iki maç oynadık ve çocuklar gerçekten geleceğimiz olduklarını gösterdiler. Roberto Soldadolara, Alvaro Negredolara, Sofiane Feghoulilere çarçur edilerek verilen paralara yazık. Bu paralar bu gençlerimizin önünü tıkamaktan başka bir işe yaramıyor. Gençlerin moralini bozmayın.

Bu sene yeni stadımıza kavuşacağız. İlk haftalar oynayamasak da sonuçta harika bir futbol mabedi bizi bekliyor. Koltukları, çimleri, kantinleri ile mükemmel bir futbol tesisi oldu. Sakaryaspor’a yapılan futbol sahasını görünce insan gülmekten kendini alamıyor. Yeni mabedimize kavuşmak için sabırsızlanıyoruz.

Bu sene kötü olaylar yaşandı tribünde ama artık yeni bir tribünümüz ve bilinçli taraftarlarımız var. Bu çok iyi oldu. Kartepe’de, Başiskele’de, Karamürsel’de bu kulüp için her şeyini veren başkanımızın resimleri ve sözlerinin yer aldığı gıcır gıcır dernekler açıldı. Bundan sonra tribünün seviyesi, kalitesi artacaktır. Başkanımızın bunca çabasının yanında bu sürece de sahip çıkması gerçekten ne kadar şanslı olduğumuzu düşündürüyor.

Kulübümüz Sporium binasını kiralıyor. Belki yeni kulüp binasını buraya geçirecek. Mükemmel bir gelişme. Pırıl pırıl şık bir bina. Ve özel tasarımlı şık takım otobüsümüz çok yakında kulübümüze teslim edilecek. Bu da harika bir gelişme. Her zaman diyoruz. Başkanımızın bir bildiği, bir düşündüğü var elbette. O bu kulübe kendini adamış içimizden biri. Orgeneralimiz.

Bu kadar büyük işler yapılırken, nasıl olur da hala bazı çatlak seslerin çıktığını anlamak mümkün değil. İçimizdeki İrlandalıları temizlersek bizi kimse durduramaz. Birlik beraberliğimizi hiç kimse bozamaz.


Not: Yukarıdaki yazının her gün 5 defa okunmasını öneririz. Olası olumsuz gelişmeler ve sportif başarısızlıkta 8 defa okunması önerilir.

Önerilen Makale

Yönetim Derhal İstifa Kararını Almalıdır!

0-3’lük Yeni Çorumspor mağlubiyeti ardından Kocaelispor camiasında işlerin nasıl bu noktaya geldiği taraftarlar tarafından yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir