O Şimdi Nerede? | David Louhoungou

Geçmiş dönemlerde kulübümüzde oynayan oyuncuların izlerini sürmeye devam ediyoruz. Bu seferki konuk isim; Kongo Cumhuriyeti uyruklu David Louhoungou.

David; 28 Şubat 1989 yılında Paris’te dünyaya gelir. 1,86 boyundaki David, futbola 1998-1999 senelerinde INF Clairefontaine altyapısında başlar. Orada 1 yıl kaldıktan sonra 1999- 2005 yılları arasında yine altyapı üzerine Stade Rennais FC takımında forma giymeye devam eder.

Futbolda mevkisi orta saha olan oyuncu ilk profesyonel transferini 2006 yılında gerçekleştirir. Stade Rennes takımında oynamaya başlayan Kongolu oyuncu bu takımda 3 yıl kalır ve 29 maça çıkar. Golü yoktur. 2009 yılında futbol kariyerinin 2.transferini gerçekleştirir. İskoçya ekibi Hamilton Academical’a transfer olur. Burada sadece 1 maça çıkan oyuncu 2010 yılında 125 Euro’ya bedelsiz olarak Kocaelispor’umuza transfer edilir.

Birinci ligdeki serüvenimizde takımımızdaki kadroda pek rastlayamadığımız David, takımımızda da sadece Adanaspor ile deplasmanda oynadığımız ve 1-0 kaybettiğimiz maça çıkar ve 17 dakika forma giyer. David daha sonra Fransa’ya döner. Orada US Boulogne takımına transfer olur. Kariyerini ise 2015 yılında yine Fransız takımı US Roye takımında sonlandırır.

David Louhoungou, yararlı olabileceği düşünülen ancak kendisine yeterince şans verilmeyen Ali Çamdalılı, Bilal Turgutlu, Koray Göksulu kadromuzda Afrikalı siyah futbolcu girişimlerimizden biri olarak tarihimizde yer almaktadır.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

O Şimdi Nerede? | Fevzi Açıkgöz

O Şimdi Nerede? bölümümüzün bu haftaki konuğu Mustafa Denizli hocamız döneminde ekibimizde forma şansı bulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir