O Şimdi Nerede? | Erkan Sağlık

Kulübümüzde geçmiş dönem futbol oynamış isimlerin izini sürmeye devam ediyoruz. O Şimdi Nerede? bölümümüzün bu dosyadaki konuğu; Erkan Sağlık.

Erkan Sağlık, 19 Ağustos 1985 İsveç doğumludur. Futbola İsveç’te başlayan Erkan, 1.87 cm boyuyla stoper mevkiinde görev alır. İlk olarak gençlik kariyer kulübü olan Västra Frölunda IF kulübünde forma giyer. Daha sonraki yıllarda profesyonel hayatına 2005 yılından itibaren İsveç’in IFK Göteborg takımında forma terletmeye başlar. Yine aynı sene Västra Frölunda takımına bedelsiz olarak transfer olur. Kariyerinin bu ilk aşamalarında 2006 senesinde GIF Sundsvall takımına yine bedelsiz olarak transfer edilir.

2009/2010 sezonunda kulübümüzün keşfetmesiyle beraber 24 yaşındaki Erkan Sağlık Kocaelisporumuza 82 Bin Euro bonservis bedeliyle transfer olur ve 1.5 yıllık sözleşme imzalar. Aynı dönemde Sierra Leoneli oyuncumuz Sheriff Suma da ekibimizle anlaşır. 2009/2010 sezonunda küme düşmemizin ardından 1. Ligte, o zamanki ismi ile Bank Asya Lig’de oynadığımız sezon forma şansı bulan Erkan Sağlık toplam 7 maça çıkar. 6 ay gibi tek devrelik sezonda transfer edilen Erkan Sağlık, Ağustos ayında çeşitli maddi sorunlardan ötürü kulübümüzden ayrılır ve Norveç’in Nybersund takımına transfer olur.

Kariyerine sırarıyla; Syrianska FC, Emirates Club, Al-Salmiya, Varbergs BoIs gibi çeşitli takımlarında devam eder. 2017 yılında kariyerini noktaladığı kulüp ise Västra Frölunda olur.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

O Şimdi Nerede? | Fevzi Açıkgöz

O Şimdi Nerede? bölümümüzün bu haftaki konuğu Mustafa Denizli hocamız döneminde ekibimizde forma şansı bulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir