Osmaniyespor FK – Kocaelispor Maç Analizi


Tarsus beraberliği ardından camiamızda tek gündem zorlu Osmaniyespor deplasmanı için gerekli organizasyonu düzenlemekti. Yaklaşık bir hafta boyunca süren yoğun istişareler ile 3 otobüs bu uzak deplasman için taraftar derneği tarafından organize edildi. Geceden yapılan organizasyon ile yaklaşık 14 saatlik yolculuk başlayacaktı. Otobüslerin mekanik arıza problemlerine yönelik ufak tefek problemler bir kenara bırakılacak olursa, 150’den fazla Kocaelisporlunun ülkemizin en uzak bölgelerinden birinde takımımızı ve İzmit’i temsil etmesi şüphesiz önemli tarihsel bir dinamiktir.

Osmaniyesporlu futbolcular asker selamı verdiği, taraftarların genel olarak ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Vatan sana canım feda’ ve ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ şeklinde tezahüratta bulunduğu gündeme yönelik atıfların da yer aldığı karşılaşmaya gelecek olursak, Osmaniyespor FK ekibi karşısında Yusuf, Fatih, Murat Başak, Kemal Can, Ali Keten, Sefa Narin, Hamza Mutlu, Burak Özbakır, Mesut Özdemir, Burak Süleyman ve Sinan Pektemek ilk 11’i sahadaydık. Mert Yavuz ikinci yarıda Hamza’nın yerine oyuna dahil oldu. Mehmet Avcı ise Burak Süleyman yerine oyuna alındı. Ayrıca bitime az bir süre kala İshak Kurt – Sinan değişikliği Galip hoca tarafından denendi.

Tarsus karşılaşmasında yapıcı futbol bu karşılaşmada da devam etti denilebilir. Golümüz 39’da Burak Süleyman‘ın jeneriklik düzgün vuruşu ile geldi. Sonuçta skoru korumayı başardık ve kritik önemde bir 3 puan alarak düşme bölgesinden uzaklaşarak artık rahat bir nefes alabildik.

Bundan sonrası artan hedef ve beklentilerin gölgesinde geçecek bir periyod. Ekibimiz sakin olmalı, her maçı kendi önemi ve gündemiyle yaşamalı. Galip Gündoğdu şu ana kadar bu tarzı oturtmakta başarılı olmuşa benziyor. Elbette Sinan faktörüne bağlı olarak ekipteki ofansif bilincin (inancın) yeniden yükselmeye başlaması, en başta kanatların kullanımı ve isabetli paslarda yansımasını gösteriyor.

Ligde artık 11. sırada bulunuyoruz ve sezon başında belirtilen ligde kalma – ortasıralarda bitirebilme hedefine ulaşmış gözüküyoruz. Psikolojik açıdan tükenmişlik ve bitkinlikle geçen sezonun ilk yarısında kaçan puanları her geçen hafta daha çok arayacağız.

Osmaniye galibiyeti ardından taraftarlarımız şimdi de bir diğer çok uzak bir deplasman olan PAYAS karşılaşması için hazırlıklara başlamış bulunuyorlar.

Önerilen Makale

1461 Trabzon – Kocaelispor Maç Analizi

Kocaelispor, TFF 3. Lig 3. Gruptaki ilk yarıyı 0-0’lık 1461 Trabzon karşılaşması ile kapattı. Deplasmanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir