Predrag Pažin Özel Röportajı

Kocaelispor Blog olarak unutulmaz yabancı oyuncularımızla röportajlarımız serisine devam ediyoruz. İlk yabancı röportajımızı Maurice Alexander Ross ardından Luka Zinko‘yla yapmıştık. Şimdi de üçüncü konuğumuz hırçın defans oyuncumuz Predrag Pažin. 2000’de Bulgaristan’ın PFC Levski Sofia ekibinden Kocaelispor’umuza katılan ve kısa süre de olsa takımımızın formasını terleten Pažin ile Kocaelispor günlerini konuştuk. 1973 Yugoslavya doğumlu kendisi. Kariyer hedefini UEFA-Pro Licence almak olarak belirtmekte…

KS Blog: Merhaba Pažin, öncelikle röportajımızı kabul ettiğin ve bizlere zaman ayırdığın için çok teşekkür ederiz. İlk sorumuz Kocaelispor’a geliş döneminle ilgili. Nasıl bir süreçti senin için?

Predrag Pažin: Kocaelispor’a transferim 18.10.2000 tarihinde gerçekleşti. Transferimden 3 gün önce takımımın yani PFC Levski Sofia ile PFK CSKA Sofia maçımız vardı. O maça, beni izlemeye antrenör Rasim Kara gelmişti. Rasim Kara’yı sevdim. Daha sonar menajerim Saffet Sancaklı ile görüştükten sonra; bana ‘Kocaelispor’a imza atacağımı’ belirtti. Ben de İzmit’ e gelerek Kocaelispor ile sözleşme imzaladım.

KS Blog: İzmit ve Kocaelispor hakkındaki ilk izlenimlerin ne oldu peki?

Predrag Pažin: Şehirle ilgili ilk izlenimlerim; güzel bir şehir izmit. İstanbul’a yakın olması ayrı bir güzellik. Denizi ve iklimi de beni etkiledi açıkçası. Kocaelispor’la ilgili ise; her şey çok güzeldi. Özellikle memnun kaldığım training kamp dönemi olduğunu belirtmeliyim.

KS Blog: Kocaelispor ile çıktığın unutulmaz maç hangisidir desek?

Predrag Pažin: Tabi ki. Ali Sami Yen’de 2-3 kazandığımız Galatasaray maçı.

KS Blog: Taraftar derneğimizle, Hodri Meydan’la ilgili düşüncelerini öğrenmek isteriz, Hodri Meydan’la anıların var mı?

Predrag Pažin: Konuyla ilgili spesifik bir şey hatırlamıyorum. Ama taraftarın beni ateşlediği kesindi. Çok coşkulular.

KS Blog: Senin döneminden takımdaki favori oyuncun kimdi desek?

Predrag Pažin: Benim takımdaki favori oyuncularım iki taneydi. Biri Serdar Topraktepe diğeri ise Nuri Kaptan’dı. ( Nuri Çolak)

KS Blog: Halen Kocaelispor’u takip edebiliyor musun? Mevcut durumumuzu biliyor musun?

Predrag Pažin: Maçlarını maalesef takip edemiyorum.

KS Blog: Şu an kariyerinle ilgili neler yapıyorsun Pažin ? Ve Kocaelispor’un geleceği ile ilgili düşüncelerin nelerdir?

Predrag Pažin: UEFA – A Licence antrenörlük lisansım var. Fakat UEFA-PRO Licence almam gerekiyor. Belki bir gün İzmit’ gelirim ve Kocaelispor’a geri dönerim. Tabii teknik direktör olarak ve Süper Lig’de şampiyon olmak için. İlginizden dolayı teşekkür ederim.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Yüksel Sariyar Özel Röportajı

KS Blog’un özel röportaj serisi devam ediyor. Bu haftaki konuğumuz 2003/2004 döneminde kadromuzda yer alan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir