Rittmayer’le Gelen İsli Lezzet


KS Blog Gurme bölümümüz olarak yeni dönemde takipçilerimiz için ülkemize ithalatı gerçekleşen bira markalarını ve içim analizlerini ele almaya devam ediyoruz. Bu dosyamızın konusu ise isli lezzeti ile dikkat çeken Rittmayer Hallerndorfer Rauchbier.

Tam ismi ile Brauerei Rittmayer Hallerndorf GmbH & Co. KG şirketine ait olan bu özel bira Hallerndorf’ta üretiliyor. 1422’lere dayanan bir üretim tarihi var. Kontes Brauhaus zamanından bu yana bir aile şirketi olarak işletilen Rittmayer senelik 25.000 hektolitre bira üretiyor. 2012 döneminde Hallerndorf eteklerindeki yeni üretim merkezini faaliyete alan şirket TU Munich-Weihenstephan SOLARBIER® ile de gündeme gelmiş durumda.

Rittmayer’i ülkemizde butik bira satan özel pub ve işletmelerde satış fiyatı 20 TL olarak bulmak mümkün. Ayrıca toptan veya perakende olarak Metro Marketlerden ulaşılabilir. Tıpalı özel bir şişe tasarımı olan marka, kehribar olarak bilinen koyu amber renginde. İçimi ise daha burnunuzu yaklaştırdığınız andan itibaren isli bir et kokusu ile belirginleşiyor. Smoked Beer olarak da bilinen içecek, barbekülü ürünler sevenler için içimi gerçekten tarifsiz bir keyif. %5.0 alkol hacmi bulunan Rittmayer Rauchbier’ı bir kez deneyen, özellikle ızgaların yanında her zaman arayacaktır diye düşünüyoruz.

İstanbul – Eyüp’te yer alan Karagözoğlu Dış Ticaret şemsiyesi altında ülkemize ithal edilen Rittmayer’le ilgili son diyeceğimiz şey anlatılmaz ancak tecrübe edilir oluşu…

Bir sonraki dosyamızda görüşmek dileği ile…

Önerilen Makale

İngiliz Efsane Birası: Fuller’s Wild River

Vahşi ırmak adında da geçen o hırçın bir tanımı gerçekleştiren ingiliz efsane birası: Fuller’s Wild …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir