Saha Dışının Büyülü Dünyası


İçinden geçtiğimiz dönemi İstanbul fethedilirken meleklerin cinsiyetini tartışan Bizans yöneticilerinin durumuna benzetmek mübalağalı bir yaklaşım olmayacaktır. Kişi duyu organlarını nesnel gerçeğe ne kadar sıkı kapatırsa, o kadar derin kendi dünyasında yaşar. Taze havanın, oksijenin, güneş ışığının, renklerin, seslerin, tatların, hislerin girmediği kişi adım adım çürümeye yüz tutar. Önce bedenen, sonra zihnen çürür. Kaçınılmaz ölüm öncesi bir yaşayan ölüye dönüşür.

Kocaelispor taraftarının mevcut gündemleri asla küçümsecek veya birkaç birleştirici sloganın yüzeyselliği ile geçiştirilebilecek nitelikte değildir. Mevcut çelişkilerin, eğilimlerin, pratiklerin ve yoğunlaşmaların tezahürleri olarak kendini göstermektedir. Bu yoğunlaşmaların yüzde kaçının Kocaelispor Kulübü’nün reel gündemi ve konumu ile ilgisi var asıl tartışılması gereken nokta tam olarak budur. Ancak belirttiğimiz gibi süreç önemlidir ve atlanarak geçiştirilemeyecek düzeydedir.

Mevcut Kocaelispor yönetiminin, teknik ekibinin, oyuncusunun gelişmelerin çoğu zaman sürüklenen veya belirlenen nesneleri olduğunu dosyalarımızda sık sık belirtiyoruz. Bu genel karakter, çok yönlü olarak ele alınması gereken problemli durumlar karşısında şu ana kadar müthiş bir dağınıklığı ve zamanaşımını gündeme getirmiştir. Kocaelispor Türkiye Kupası’ndan elenmiştir. Kocaelispor’un forveti yoktur. Kocaelispor’un mevcut durumda lüks duran bir ligde sezon sonunu nasıl getireceği belirsizdir. Kocaelispor’un kendisine katkı sunamayan bir teknik ekibi bulunmaktadır. Kocaelispor’un karşılaşmaları çevirebilecek bir stratejik oyun düzlemi bulunmamaktadır. Kocaelispor’un lisans tahtası kapalıdır ve açılmayacağı belirtilmektedir. Kocaelispor adım adım yarışmacı takım olma kimliğinden uzaklaşmaktadır ve sıradanlaşma tehlikesi ile karşı karşıyadır.

Yaşanıp da duyarsızlaşılan üstte belirttiğimiz bu gündemlerden daha önemli bulunan tribünsel konumlanma problemleri Kocaelispor gerçeğini elden çıkartmıştır. Bu malzeme ile ne yapılacağının konuşulması gerekiyor. İlgi ve enerjinin saha dışında kaldığı her geçen an hayalimizdeki Kocaelispor ile gerçeklerden uzaklaşmaya devam edeceğiz.

Önerilen Makale

Yönetim Derhal İstifa Kararını Almalıdır!

0-3’lük Yeni Çorumspor mağlubiyeti ardından Kocaelispor camiasında işlerin nasıl bu noktaya geldiği taraftarlar tarafından yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir