Şahıs Firmasının Kongresi

Kocaelispor’un hızla şahıs firması konumuna getirildiğini ve kurumsallıktan uzaklaştırıldığına yönelik çekincelerimizi önceki makalelerimizde dile getirmiştik. Kocaelispor’un istifaya çağrılan başarısız mevcut yönetimi, yakın bir tarihte gerçekleşecek seçimli kongrede şimdiden kendi lehine işleri çevirmek için büyük bir pişkinlik içinde çalışma yürütüyor. Bu çalışmaların başında seçimde oy kullanacaklar listesi üzerinde yapılan modifikasyonlar yer alıyor. İçlerinde Kocaelispor’a başkanlık yapmış camiamızın büyüklerinden ve fedakar isimlerinden Muammer Çelik’in de oy kullanacaklar listesinden habersiz bir şekilde silinmesi ve bu durumun “yasa böyle” diyerek geçiştirilmesi, süreçle ilgili üyelere bilgi verecek iletişim kanallarının kurulmaması (ki 5 yıllık süreçte kulübe ait bir web sitesi dahi yapmayan, bunu da armut piş ağzıma düş şeklinde bekleyen kurumsal olmayan bir yönetim anlayışı düşünülürse aslında şaşırmamak gerek) Kocaelispor’da nasıl bir iletişimsizlik ve camia içinde kopukluk olduğunun da bir kanıtı.

Geldiği günden bu yana camia olabilmekten bahseden, iletişimden bahseden başarısız mevcut yönetimin 5.senede geldiği nokta tam olarak iletişimsiz ve sağlıksız bir iklimi kulübe egemen kılması.

Kocaelispor’da taraftarın talep ve tepkisine kulağını tıkamış, halen kulübü bir şahıs firması olarak gören başarısız mevcut yönetim hiçbir şey olmamışçasına kongrede kendini yeniden seçtirme peşinde… Kocaelispor’un şahıs firması olarak yapılandırılmasının tehlikesi geçmiş yıllarda fazlasıyla yaşandı. Bu tarzı devam ettiren üstelik iletişimsiz tavırları ile camianın emektar isimlerini karşısına alan Bahri Yavuz’un problemli yönetim tarzından memnun olan bir azınlık ve çıkar çevreleri haricinde şu an objektif olarak yönetimin taze bir kan ve vizyonla değişmesi gerektiği tüm şehirde dillendirilen bir gerçektir.

Bu zorunlu dönüşüme kongre ve seçmen manipülasyonları ile ayak diremeye çalışan Bahri Yavuz yönetimi Kocaelispor’un sportif atılımlarının ve planlı gelişiminin önünde bir engel olarak durmaktadır. Son 5 yıllık süreç başarısız yönetim tarzının sayısız örneği ile doludur.

Kocaelispor şahıs firması hukukundan ve bunu egemen kılmaya çalışan zihniyetten ivedilikle kurtarılmak durumundadır.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Hazırlık Maçları ve Soru İşaretleri

Kocaelispor adına hayli ilginç bir yaz hazırlık dönemi geçtiğini belirtmek gerek. Çok hızlı gelişmelerin yaşandığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir