O Şimdi Nerede? | Bülent Kaan Bilgen

Kulübümüzde forma giymiş isimlerin izini sürmeye devam ediyoruz. Artık klasikleşmiş O Şimdi Nerede? köşemizin bu haftaki konuğu, 2000’lerin başından itibaren sol beke ismini yazdıran isimlerimizden biri: Bülent Kaan Bilgen

1977 yılında Avusturya doğumludur Bülent Kaan Bilgen. Futbola da doğduğu Avusturya’da başlar. Gençlik ve yetişme kulübü FC Schwaz Jgd takımıdır. 1994 yılından 1997’ye kadar FC Schwaz Jgd kulübünde forma giyer Bilgen. Daha sonra ilk resmi transferi üst kademe takımı Avusturya Erste Liga takımlarından FC Tirol takımına transfer olur. Kariyerinin başlangıcı bu kulüple gerçekleşen Bülent Kaan Bilgen, 2 yıl FC Tirol takımında forma terletir.

Tirol’den Kocaelispor’a Uzanan Yolculuk

FC Tirol takımında 2 yıl forma giydikten sonra Bülent Kaan Bilgen’in Kocaelispor günleri başlayacaktır. Uzun soluklu Türkiye ve Kocaelispor kariyeri 7 yıl sürer. 1999’da bonservissiz olarak Kocaelisporumuza gelen Bilgen, ilk önce kısa bir süre takımımızda kalır. 1 yıl kadar yeşil siyahlı formamızı giyer. 2000 yılında Kocaelispor’dan Körfez Belediyespor’a kiralık gider. Bu transfer kısa sürecektir. 2000/2001 sezonunda Körfez Belediyespor’da kalır. Daha sonra 2001’den 2007 yılına kadar Kocaelisporumuzda uzun bir yolculuğu olur Bülent Kaan Bilgen’in. 2007/2008 sezonunda tekrar Körfez Belediyespor’a geri döner fakat burada sadece bir yıl kalır.

Türkiye ve Kocaeli kariyerinden sonra 2008’de doğduğu ve futbola başladığı ülkeye Avusturya’ya geri döner Bülent Kaan Bilgen. 2008 FC Wacker takımına oradan da yetiştiği takıma Schwaz takımında futbola devam eder.

Başarılı sol ayak, 2014/2015 sezonundan itibaren kariyerine union Innsbruck takımında devam etmektedir. 40 yaşında olan Bülent Kaan Bilgen’e hayatında ve kariyerinde başarılar diliyoruz.

Önerilen Makale

O Şimdi Nerede? | Tarık Daşgün

O Şimdi Nerede? bölümümüzün bu haftaki konuğu önemli bir isim. Tekniği ile her dönem beğeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir