O Şimdi Nerede? | Sabri Kuvancı

O Şimdi Nerede? bölümümüz camiamızdan yolu geçmiş oyuncularımızın izini sürmeye devam ediyor. Dosyamızın konuğu süper ligi 13.sırada bitirdiğimiz 2000/2001 sezonumuzdan. Aslen altyapımızın potansiyelli gençlerinden birine dosyamızı ayırıyoruz: Sabri Kuvancı.

Kocaelisporumuzda 29 numarası ile forma giyecektir Sabri Kuvancı. Kocaelispor’daki günlerine 1998’lerde altyapı evresinde başlayacaktır. Altyapımızda Emre Arslan, Murat Tiraki, Selçuk Kaya, Kadir Yılmaz gibi isimlerle birlikte forma giyecektir.

Hocamız Hikmet Karaman, ligde kalmayı garantilediğimiz 2000/2001 sezonunda kendisine ligin kapanış maçı olan küme düşmeyi garantileyen Kemal Yıldırım’ın Adanaspor’u karşısında şans verecektir Sabri’ye. Bu karşılaşma ilk ve son resmi maçı olacaktır Sabri’nin yeşil siyah formamız ile. Hikmet Karaman’ın potansiyelli genç oyuncularla Timko, Lazarov, Yordanov gibi tecrübeli isimleri harmanlamaya çalıştığı stratejik düzlemde, belki de genç kuşaktan en dikkat çeken isimlerden birisi olacaktır Sabri Kuvancı.

Sabri Kuvancı Sağ Üstten İkinci Sırada
Sabri Kuvancı Resimde Sağ Üstten İkinci Sırada…

Kocaelispor’dan 2003 döneminde Karabük’e oradan da Egospor’a geçen Sabri, kariyerini Yıldırım Bosnaspor, Darıca Gençlerbirliği ve Gölcükspor ekiplerinde sürdürecektir.

Kocaeli Kağıtspor’un 2012 dönemindeki Amatör Lig’de mücadele eden kadrosunda kendisini izleriz. Çınarlı, İzmit MAP Şenerspor, Kirazlıyalı gibi amatör düzey takımlar kendisinin son dönem kariyerinde yer alan İzmit ekipleri olacaktır. Doğanspor’un ardından bu sezon geçtiği ve son olarak Bağdatspor‘da kaptanlık yapan ve kariyerine amatör düzeyde devam eden Sabri’ye yaşamında başarılar diliyoruz.

Önerilen Makale

O Şimdi Nerede? | Tarık Daşgün

O Şimdi Nerede? bölümümüzün bu haftaki konuğu önemli bir isim. Tekniği ile her dönem beğeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir