O Şimdi Nerede? | Volkan Kürşat Bekiroğlu

Kocaelisporumuzun kadro planlamaları içinde bazen kısa bazen de uzun soluklu isimler camiada yerini bulmuştur. Bir futbolcunun istikrarlı olması yalnızca saha içindeki performansından da geçmez. Kulüp yönetimlerinin, teknik adamların yaklaşım ve tasarrufları son derece belirli olur. Bir diğer nokta taraftar onayıdır. Tüm bu etmenlerin kesişim kümesi bir oyuncuyu uzun vadeli kılabilir veya Volkan Bekiroğlu örneğindeki gibi kısa soluklu kılabilir.

Volkan Bekiroğlu 1977 doğumlu sol bek konumunda oynayan bir isimdir. Oyuncularımız arasında yerini 2008 evresinde almıştır. Transferi bizzat İbrahim Karaosmanoğlu’nun katkıları ve katılımı ile gerçekleşmiştir. Ağustos sonuna doğru Fenerbahçe’nin gözden çıkarttığı Kemal Aslan ile birlikte ekibimize katılır. Kendisi 1994’lerde Adanaspor’da başladığı kariyerinde Gaziantep, Trabzonspor ve Bursaspor gibi ekiplerde 2004 evresine kadar forma giymiştir.

Bursa’dan Bursa’ya…

Kocaelispor günleri Bursaspor’dan transferi ile başlayacaktır Volkan’ın. 13’ü ligde 1’i de kupada olmak üzere 14 maç forma giyer Volkan. Kendisini Yılmaz Vurallı Süper Lig evremizde 4 numaralı forması ile anımsarız.

Kocaelispor’un bir sene önce 1.Ligi şampiyon bitirmiş kadrosunun büyük bir hata ile parçalanmasının ve son derece yanlış bir transfer politikası ile tamamen farklı dokularda isimlerin sentezinin oluşturulmaya çalışıldığı bir evrede savunmanın solunda görev alır Volkan. Engin İpekoğlu’nun oyuncu seçimleri içinde genelde son bölümde oyuna dahil edilen kendisi istikrarını Yılmaz Vural döneminde yaşar. Ancak bu evre performansı ne yazık ki pek olumlu olmayacaktır.

Akılda kalan anılarından biri Eskişehir deplasmanında attığı golüdür. O maçı Youla’nın iki golü ile 2-1 mağlup bitiririz. Erhan Altın’la seyreden sezonda Volkan kadroda düşünülmez ve yeniden Bursaspor’a döner. Bu evre bir çok oyuncunun ekibimizden alacaklarından ötürü ayrılmaya başladığı çok kritik bir evredir.

Volkan Bekiroğlu’nun akıllarda kalan bir diğer olumsuzluğu ise Bursaspor deplasmanımızın ardından yaptığı açıklamalar olacaktır. “Kocaeli gibi bi takıma puan verdik” demiştir berabere biten karşılaşmanın ardından.

Kariyeri boyunca ağır sakatlıklarla boğuşan kendisi kısa süren Giresun günleri ardından son olarak 2011 döneminde Adanademirspor’da gözükecektir.

Önerilen Makale

O Şimdi Nerede? | Fevzi Açıkgöz

O Şimdi Nerede? bölümümüzün bu haftaki konuğu Mustafa Denizli hocamız döneminde ekibimizde forma şansı bulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir