Soulmate Coffee – Symbol AVM – İzmit

Kavanlar İnşaat tarafından projesi tamamlanan Symbol AVM, geçtiğimiz ilkbahar döneminden bu yana İzmitliler için merak konusu olmaya devam ediyor. Hem açılış evresindeki lansmanlar hem de mevcut durumda içinde yer alan yaşam ve alışveriş ünitelerinin çeşitliliği ile Symbol AVM, İzmit ekonomisi için önemli bir yapılanma.

Kocaelisporumuzun Arnavutköy Belediyespor’u 6-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından, hem soluklanmak hem de bu keyifli zaferin tadını çıkartmak için Symbol AVM’ye geçtik.

İhtişamlı yapısı, açık alanları, ülkemizdeki en modern hastane binası olan VM Medical Park ve hemen yanında Hampton by Hilton Oteli, ayrıca Decathlon gibi son dönemdeki en büyük spor mağazası gibi seçeneklerle Symbol AVM İzmit’te fark yaratır konumda.

symb1

Ancak her şey elbette dört dörtlük de değil. Sorunların başında trafik ve yol çalışmaları geliyor. Adapazarı yolu üzerinde bulunan yapılanmaya girmek çalışmalardan ötürü çok kolay değil. Ayrıca otopark yapılanması yoğunluğa ancak yetebiliyor. Binanın içinde her ihtiyaca hitap edecek dükkanlar bulmak mümkün. Ancak üst katlara yani yemek katına çıktıkça basıklık başlıyor. Sıcak hava ve kenarlarda yanıp sönen rahatsız edici renkli ışıklar bir olumsuzluk olarak duruyor. Tuvalet alanlarının labirent şeklinde uzamlarla yapılması da bir diğer eksi not bizler için.

Midpoint, Starbucks, Gönül Kahvesi gibi çeşitli kafelerin bulunduğu yapılanmada tercihimiz cezbedici sunumu ile Soulmate Coffee – Cafe & Bakery oldu. Soulmate Coffee’nin 13’e yakın şubesi olduğunu ve temelinin İzmir olduğunu öğrendik. İstanbul Kadıköy’de, Konya’da da şubeleri olduğunu öğrendik. Keçi logosunun her yerde olduğunu gözlemledik. Bu keçinin ise bir öyküsü varmış.

Çoban Khaldi ve Keçilerin Öyküsü

Keçi’nin Marifeti ismi ile bardaklarda sunulan bu öyküye göre Etiyopya’da keçilerin kahve çalısı yemeleri sonrasında keçilerin normalin dışında hareketlilik göstermeleri ve hoplayıp zıplamaları dikkat çekiyor. Bu durumu farkına varan çoban Khaldi, keçilerin bu büyük keşfinin ışığında kahveyi dünyaya tanıtıyor. Soulmate yani Türkçesi ruhikizi olan keçi ise bu tarihi bizler için yeniden yazıyormuş.

 

Soulmate Coffee’de cheesecake, çikolatalı kruvasan, capuccino ve latte denedik. Sunumdan memnun kaldık. Ancak yine de belirtmekte yarar var. Bu tarz 3.dalga olarak bilinen kahve dükkanlarında sunum yani imajın satılması, üründen önce geliyor. Bu imajı seviyorsanız sizi oldukça memnun edecek Soulmate. Ha, eğer benim derdim nefis bir kahve içmek diyorsanız pek çok alternatif olduğu da aşikar.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Pizzada Geleneksel Bir Durak: Snoopy

İzmit’te İnönü Caddesi’nde bulunan Snoopy Pizza & Chicken Restoranı, şehrimizdeki en eski pizza salonlarından biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir