Tavşan Mustafa ve Derimod Ödülü

Kocaelisporumuzun 1987/88 sezonundaki mücadeleleri gerilimi yüksek pek çok karşılaşmaya tanıklık eder. Sezon boyunca bir türlü istikrar yakalayamayan ekibimiz Denizlispor, Gençlerbirliği ve Zonguldakspor ile girdiği ligde kalma mücadelesini ne yazık ki kaybeder ve ikinci lige düşer.

Bu sezona ait pek çok önemli anı vardır. En önemlilerinden biri sezon sonuna doğru İstanbul’da karşılaştığımız Fenerbahçe deplasmanıdır. Fenerbahçe’nin de oldukça kötü olduğu ve ligi 8.sırada bitirdiği Pal Csernai tarafından çalıştırıldığı bu evrede oynadığımız bir karşılaşma hafızalardadır.

Yoğun taraftar desteği ile oynanan karşılaşmada yine Fenerbahçe’den yetişmiş ancak o evrede ekibimizde forma giyen Tavşan lakaplı Mustafa Arabacıbaşı’nın 1-1 biten karşılaşmada attığı gol o ay ünlü deri giyim firması Derimod tarafından ayın en güzel golü seçilecektir. Ahmet Keloğlu’nun özellikle müthiş ortaları ve koşuları ile maça damga vurduğu karşılaşmada Tavşan Mustafa’nın müthiş golü belki galibiyete yetmeyecektir ancak kamuoyunda büyük ilgi görecektir.

O dönemler UEFA’da gençler komisyonu bölümünde çalışan Şenes Erzik, Galatasaray yöneticisi Ergun Gürsoy, Beşiktaş yöneticisi Veli Öztürk ve Fenerbahçe futbol sorumlusu Özer Kanru tarafından oluşan heyette jüri en iyi gol olarak Mustafa Arabacıbaşı‘nın golünü belirler.

Mustafa’ya bu törende 1 milyonluk Derimod hediye ödülü verilecektir. Ayrıca Almanya’da gerçekleşecek EURO’88 şampiyonasını da izleme hakkı kazanacaktır kendisi.

Önerilen Makale

Teknik Adam Döngüsünden Bir Kesit: Ümit Kayıhan

Ligi 8.sırada bitirdiğimiz ve gerek idari problemler gerekse kötü futbol ve bir türlü istikrar gösteremeyen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir