Timeless Bistro

Kocaelisporumuzun Bahçelievler İl Özel İdare Stadı’nda oynayacağı TFF 3.Lig 30.Hafta karşılaşması için yola çıkmadan önce bölgede nerede orijinal lezzetler tadabileceğimize ilişkin kısa bir ön araştırma yapmıştık. Gerek Foursquare’de, gerekse Yelp ve Mekanist gibi mekan temelli sosyal medya mecralarında hakkında olumlu öneriler okuduğumuz, Bahçelievler bölgesinin tek dünya mutfağı sunan bitstro-cafesi Timeless’ı ziyaret etmeye karar vermiştik.

Karşılaşma öncesindeki ilk durağımız Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nin hemen yanında yer alan Metroport AVM oldu. Burada Kahve Dünyası’nda latte ve americano denedik. Uzun güne dinç ve zinde başlayacak enerjiyi aroması zenginleştirilmiş kahvelerden depolamak bizleri memnun etti. Kahve Dünyası bildiğiniz gibi ikramlarda mutlaka çikolatadan yapılma bir küçük kaşığı da kahvenizin yanında getiriyor. Ayrıca içeride bol miktarda şekerleme ve kahveden yapılmış mamuller de iç tarafta satılmakta… Yolu düşenler yemek katının iki alt katında yer alan Kahve Dünyası Metroport’u ziyaret edebilirler.

Karşılaşmanın ardından Timeless’ı bulmamız çok da kolay olmadı. Tarifteki adrese ulaşabilmek için biraz dolanmamız gerekti. Sonuçta Bakırköy İncirli sapağına dönmeden yolun kenarında mekanı bulduk. Yayla bölgesinde yer alan mekan hemen kendine özgü vintage olarak tabir edebileceğimiz huzurlu eski tasarımı, geniş oturma salonu ve arka bölmeleri ayrıca uzun bir bar bölümü ile oldukça iyi dizayn edilmiş.

Bir Tex-Mex Klasiği: Fajitas

Siparişlerimiz Meksika mutfağında “etin en güzel yeri” anlamına gelen ve geleneksel olarak soğan, biber, avokado sosu, salsa sosu, krema ile ikram edilen dana bonfile ve tavuk etlerinden oluşan Fajitas yönündeydi. Çok beklemeden dumanı tüterek masamıza gelen Fajitaslarımız gerçekten uygun koşullarda pişirilmesi ve lezzeti ile bizden 5 üzerinden 5 puanı aldı.  Yanında taze sıkılmış limon ve maden suyu karışımıyla sağlıklı bir seçimde bulunmuş olduk.

O ana kadar her şey güzel gidiyordu ancak Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasına hazırlanan mekanın içerideki müşterilerden ayrıca 20 TL karşılaşma için istemesi canımızı. Kısa bir tereddütten sonra maça kalmadan mekanı terkettik. Bizim takımımız küme düşmüştü. Acımızı o mekana gelen Galatasaray ve Fenerbahçe formalı kimse rüyasında dahi göremez yaşayamazdı. Yemeğimizin ardından kahveye kalmadan hızla mekanı terkettik.

İstanbul sokaklarında takımı amatör lige düşmüş kişiler olarak kahve içmek için bir kaç mekan dolaştık ancak hepsinde maç kaygısının ön planda olduğunu görünce hem öfkelendik hem de hayal kırıklığı yaşadık.

Günü maç yayını yapmayan normalde tavla ve nargile kafe olarak gözüken bir yerde bitirdik. Ruj tadında gelen capuccino hem ikram esnasında yaşanan dökülme hadisesi hem de lezzet açısından sınıfta kaldı. Kapalı mekan olmasına karşılık duman altı olan ve herkesin sigara içtiği bu sağlıksız mekanı da hızla terkettik ve güne noktayı koyduk.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Pizzada Geleneksel Bir Durak: Snoopy

İzmit’te İnönü Caddesi’nde bulunan Snoopy Pizza & Chicken Restoranı, şehrimizdeki en eski pizza salonlarından biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir