Tribünlerin Fanatik İsmi: Bozo Erdoğan

Kocaelispor’un renkleri ve arması peşinde senelerdir mesafe farketmeksizin adeta ağ ören örümcekler gibi oradan oraya gezmiş, rakiplerle çeşitli mücadelelerde ön safhalarda yer almış, yönlendirmeleri ile tribünde yetişen kuşaklar üzerinde etkili olmuş şahısların başında gelmektedir Necati Erdoğan.

“Bozo” lakabı ile bilinen kendisi son 20 yıllık tribün tarihimizin unutulmaz figürlerinin başında gelmektedir. Ateşli ve tutkulu kişiliği ile her zaman öne çıkan, cesur ve iradeli kişiliği ile gözüpek bir tribüncü olan Bozo Erdoğan, Kocaelispor’un peşinde büyük bedeller de ödeyerek her zaman yerini almıştır.

Savaş Aslan, Nafiz Uygun, Serkan Tosun, Nebi Gönenç, Onur Tan, Tuna Durmaz gibi tribünün önde gelen yönlendiricileri ile birlikte bir kuşağın yeşil-siyah sevgisini tribünden geliştirmesinde etkili olmuştur kendisi.

Kostad & Hodri Meydan ekolünün demirbaşlarından olan Necati Erdoğan’ı şüphesiz yakın geçmişteki olaylı Sarıyer deplasmanımızda emniyet güçleri tarafından zorla alıkonduğu karşılaşmadan da anımsayacaktır renktaşlarımız. Ayrıca İzmit İsmetpaşa Stadyumumuzda maratonda çift kulenin bulunduğu günlerde özellikle Serkan Tosun ve Ömer Derya ile kulede yönlendirme ve tribünleri ateşleme görevini de başarı ile yerine getirmiştir.

Espritüel ve muzip kişiliği, İzmit’in kendine has insan profili ile birleşince, bir de ateşli bir Kocelisporluluk devreye girince ortaya çıkan formül Necati Bozo’dur desek abartmış olmayız. Deplasman otobüslerinin neşe kaynaklarından biridir kendisi. Necati Erdoğan’ın bir diğer yönü ise tribünde ortaya çıkan problemli durumlarda ve kamplaşmalarda uzlaştırıcı bir denge unsuru olmasıdır. Pek çok gerilim kendi belirleyiciliği ile ortadan kaldırılmıştır.

2008 dönemi ile birlikte yavaş yavaş tribün mesaisini azaltan ve evlenip ailesini kuran Necati Erdoğan, İzmit’te esnaflık yapmaktadır.

Kendisini yeni sezonda zorlu deplasmanlarımızda daha çok görmek istiyor ve sağlık, mutluluklar diliyoruz.

Önerilen Makale

Kocaelispor Tribünlerinin “Reisi”: Kerem Erman

Geçmişten günümüze Kocaelispor tribününün önde gelen yol göstericilerine ve iz bırakan tribün emekçilerine merceğimizi tutmaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir