Tunahan Ergül Transferi ve Sezonluk Adımlar


Geçtiğimiz günlerde yönetimin yoğun çabalarının ardından, şehrimizin KYÖD takımı alt yapısından Galatarasay’a transfer olmuş Tunahan Ergül, Kocaelisporumuza kazandırıldı. Linsası ile beraber kulübümüze kazandırıldı Tunahan. Sözleşmenin akdi tam olarak bilinmese de, açıkmalara göre Tunahan’nın sezon sonu geri dönmesi ihtimali görülüyor.

Daha önceki dosyalarımızda belirttiğimiz konulardan bir tanesiydi altyapı ve Kocaeli’deki bilinçsiz ve elde tutulamayan değerler. Bunlardan bir tanesi de Tunahan idi. “Onu yeniden kazanmak mı? yoksa sezonu kapatmak mı?” sorunsalı içinde kalınan bir durum var ortada. Bu durum ileride yaşanacak olumsuz boyutlara gebe olarak görülebilir. Keza Tunahan, her ne kadar ‘İzmit çocuğuyum’ dese de, futbol ve maddi unsur bunların sadece dilde olduğunu gösteriyor. Günümüzdeki futbolun kurumsal kimlik, endüstriyel kurum zihniyeti sürdükçe, bu fikirsel şehir kimliği de birbiri ardına erimeye devam edecektir.

Bugün, Kocaelispor’a kazandırılmış bir güç olarak görülen Tunahan transferi ve nice Kocaeli bünyesindeki yeteneklerimiz; kabaca, kabuğundan kırıldıktan sonra yerine konamaz halde duruyor. Kocaelispor kendi öz varlıklarını oluşturmadan, elinde tutmayı beceremeden ve kabuğunu oluşturmadan başarı söz konusu değildir.

Özellikle belirtilen bu nokta atışları ile sadece gün kurtarılabilir. Ön görülen gerçekler dışında sadece sezonluk sevinçler yaşanabilir.


Not: Makalede kullanılan görsel Özgür Kocaeli gazetesinden temin edilmiştir.

Önerilen Makale

Kocaelispor’da Geç Kalınmış Bir Değişim Zamanı

Kocaelispor’da başarısız mevcut yönetim, nihayetinde gerçekleştirilecek kongrede aday olmayacaklarını açıkladı. Bu karar, mevcut yönetimin kulübü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir