Türkiye’nin İlk Arabaya Servis Starbucks’ı

Türkiye’nin ilk arabaya servis Starbucks‘ının Gebze’de TEM’e yakın bir mevkide açıldığını geçtiğimiz seneden öğrenmiştik. Kasım 2014 döneminde Şekerpınar mevkisinde açılan bu özel kafeyi Kocaelisporumuzun Gebzespor’u 1-3 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından ziyaret ettik.

Gebze Stadından yaklaşık 15 dakikalık bir sürede kuzey istikametine TEM otobanına yaklaştıkça önce organiza sanayi bölgesine ulaşıyorsunuz. Hemen yanıbaşında bulunan göçmen konutlarından geçerek Starbucks’a ulaşmak mümkün. Ulaştığımızda gerçekten de ahşap şık görünümü ile öncekilerden çok farklı bir Starbucks ile karşılaştık. Şekerpınar Cumhuriyet Mahallesi, Yazıcıoğlu Caddesi’nde yer alan Starbucks’ın hemen çaprazında McDonalds fast food zincirinin bir şubesi de yer alıyor.

sbucks1

Tenha olması dikkatimizi çekti şubenin. Öğrendiğimiz kadarı ile haftasonları genelde tenha olurmuş. Ancak hafta içlerinde özellikle 11-14 saatleri arasında çevredeki fabrikaların beyaz yakalı olarak tabir edilen yönetici kesimi genelde ilgi gösteriyorlarmış. Teras katı da bulunan ve kendine özgü tasarımı ve katlar arasında tamamlanmamışlık hissi veren postmodern duvar yapıları dikkat çeken Starbucks’ı, yolu Gebze tarafına düşecek takipçilerimiz için öneriyoruz.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Pizzada Geleneksel Bir Durak: Snoopy

İzmit’te İnönü Caddesi’nde bulunan Snoopy Pizza & Chicken Restoranı, şehrimizdeki en eski pizza salonlarından biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir