Tuzlaspor – Kocaelispor Maç Analizi

Kırıkhanspor beraberliğinin ardından hafta arasında çok ümitlendik.Elbetteki Kırıkhan maçını almamız içten bile değildi, adeta elimizden iki puan gitti. Neyse olsun, hala umudun da umudunu yaşatıyorduk içimizde. Tuzla maçı farklı olacaktı. Bu farklılık iki yönde algı yarattı bizlerde. İlki malum maçın hemen akabindeki gün seçimler vardı. Taraf bulunulan ve son ümit olarak beslendiğimiz siyasi iradenin heyecanını taşıyorduk.Ve elbette çıkmayacak candaki diğer olası beklenti ise Tuzla deplasmanından çıkacak bir üç puandı, neden olmasındı fakat maalesef olamadı.

 kstuzla

Taraftarın hafta içerisinden maça kadar olanki zamana kadar, futbolculara olan destek devam etti. Onların üzerindeki yükün hayli fazlalık taşıdığının bilincinde destek olmaya devam ettik. İzmit’ten maça gelen 5 otobüslük ve istanbul tayfası olarak bize ayrılan yeri doldurmuştuk.Her zamanki görevini layıkıyla yapmaya başlayan Hodri Meydan’ın sıkı bir kitlenişine şahit olduk. 

Maça kötü başlamadık.Son haftaların yükselen grafiğiyle aynı hızla başladığımızı belirtebiliriz.Tuzlaspor’un geçen senelerden lig tecrübesi ve şampiyonluk iddiasıyla oynadığı maçta, tecrübesiyle bir adım önde olduğuda aşikardı. Orta saha ağırlıklı yine bir kontra atak top oynadık.Hızlı başlamamıza rağmen Tuzla’nın ilk yarıdaki ataklarını defansımız başarılı şekilde kesmeyi bildi.İleri uç sıkıntımızın devam ettiği bu sene, Emre Hoca’nın son 4 haftadır oturtmaya çalıştığı 4-6’lık bir sistemle yani orta sahayı kalabalık tutma refleksini görmeye devam ettik.Orta sahadan çaldığımız ve hızla kontrayla çıktığımız atağımızda, sol kanatta çok iyi kaçan Emre Kurtoğlu’na atılan ara pasla, Tuzla defansındaki iki adamı ekarte edip aradan sıyrıldı ve topun hafif dibine girerek plasesinde kalecinin solunda topu ağlara gönderdi.0-1 Golden sonraki sevinç, oraya gelen tüm Hodri Meydan’ı sevinçten gözlerini yaşartmıştı, ümit daha da artmıştı.Oyunu dengelemenin büyük etkilerinden bir önemli detayda rüzgarın etkisi.Tabi bu detay ikinci yarı aleyhimize işleyecekti. Sezon başından beri attığımız tüm ilk gollerden sonra yaşanan bir panik havası yine oluştu.İkinci golü atarız belki düşüncesiyle donanırken Tuzlaspor’un beraberlik golü geldi. İlkyarı’nın son beş dakikasına girdiğimizde, attığımız golden sonra hemen toparlanan bir Tuzlaspor izledik. Kullandığımız bir korner sonrasında gelişen ataklarında kalemize golü 45’dkda Furkan Aydın gönderdi. 1-1.

İkinci yarıda dengede bir oyunla başlasakta rüzgarı arkamıza alamadığımızı söyleyebiliriz. Bu sefer aleyhimize işliyordu doğa koşulları.Fakat zoru sevdik.Olmayacak bir şeyi değil olması gerekeni başardık. 59’dkda Sefa Narin soldan gelen ortaya dokun ve kalecinin bakışları altında topu ağlara gönderdi. 1-2 Golden sonra atakların sıklaştıran ve defansımızdaki soğukkanlılık algısının oturmamasından ve bunun tüm takıma yansımasından dolayı üst üste gelen 2 golü kalemizde gördük. Kritik dakikaları atlatamadığımız anlarda geldi bu goller.Önce 70.dk’da Yakup Alkan skora dengeyi getirdi. 2-2 Hemen arkasından 72.dk’da ise penaltıdan Okan Baydemir, Tuzlaspor’u öne geçiren golü kaydetti. 3-2 Maçın son bölümlerindeki oyundan kopuş ve bireysel hatalarla beraber Tuzlaspor bir gol daha buldu.Bitime 3dk kala, 87.dk’da Yakup Alkan takımının dördüncü kendisinin ise 2.golünü atarak maçın skorunu belirledi. 4-2

Elimize aldığımız ümidimiz, varoluş mücadelemiz ve inatla tuttuğumuz o büsbütün kavraya da bildiğimiz tuz parçası birden elimizden kaydı ve paramparça oldu. Hem sahadaki savaşanlar hem de Hodri Meydan olarak omuz omuza olunan son bir maça gelen yeşilsiyah yürekleri darmadağan etti. Bakalım, yeniden bir ümit yeşertmek için menemen yiyip, bir İstanbul ‘umut’ çıkartması daha yapacak mıyız? Sessizliğimizle beklemekten başka çaremiz yok.

 

Herkese Yeşil-Siyah Haftalar..

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Sarıyer – Kocaelispor Maç Analizi

TFF 2.Lig Beyaz Gruptaki 20.Hafta karşılaşmasında deplasmanda Sarıyer’i 0-3’lük skorla mağlup ettik. Mustafa Reşit Akçay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir