Uralmash – Kocaelispor Intertoto Maçı

Kocaelisporumuzun 1996 yaz dönemindeki Inter Toto Kupası macerası gerek ekibimizin bu kupayı çok ciddiye almamasından gerekse prosedür gereği angarya olarak görülmesinden ötürü yeterince verimli geçmemiş ve kısa sürede kapanmıştır.

O dönemler Rusya futbolunun öne çıkan temsilcilerinden biri olarak kendini gösteren 1930’da kurulmuş Uralmash Yekaterinburg ekibi ile 11.Grup karşılaşmasında Rusya’nın Yekaterinburg Central Stadyumu’nda karşı karşıya geliriz. Son maçımızdır. Rakip Uralmash bizim maçımıza grupta lider olarak çıkacaktır. Kocaelisporumuz ise 4 puanla elenme durumu ile karşılaşmıştır. Aslında gruptan lider olarak çıkabilmemiz için Uralmash’ı 3 farklı yenmemiz ve diğer maçta Strasbourg’un CSKA Sofya ile berabere kalması gerekmektedir…

Kötü Futbol, Penaltı, Vize Problemi…

20 Temmuz Cumartesi günü akşamüstü oynanan karşılaşmada çok kötü bir futbol ortaya koyarız. Henüz maçın başında Osinov ile Uralmash skoru 1-0 yapacaktır. İlhan ilk yarıda bir şutu ile direği döver… İkinci yarıda Uralmash’ın 2.golü dağınık savunmamızın hatasına bağlı olarak Kokarev ile gelir. Golden sonra iyice çözülen ekibimizde rakip bir de penaltı kazanır. Romachenko’nun penaltısını kalecimiz Alper kurtarır ve 3.golü engeller. Son bölümde değişen bir şey olmaz ve 2-0’lık yenilgi ile Rusya’dan boynumuz bükük elenerek İzmit’e döneriz.

Bu maçın enteresan bir hadisesi ise karşılaşmadan önce vize sorunu nedeniyle Rus yetkililer Dabrowski’yi ülkeye sokmamışlardır. 24 saatlik bir gözetim altında tutulan Dabrowski’nin durumu sonradan çözümlenecektir. Anımsayanlar mutlaka olacaktır karşılaşmayı o gün ATV kanalı canlı olarak vermiştir.

Kocaelisporumuz belki o gün Inter Toto Kupası’na veda edecektir ama o sezon tarihimizdeki ilk Türkiye Kupası’nı Trabzonspor finali ile kazanarak çok büyük bir başarıya imza atacaktır.

Hakkında KSB Editorial

Kocaelispor Blog - Kocaelispor Analiz Merkezi

Önerilen Makale

Kocaelispor – Sporting Lizbon UEFA Kupası Maçı

Kocaelispor’un Avrupa Kupaları tecrübeleri içerisinde en önemlisi ve en unutulmazı hangisidir diye sorulsa, taraflı tarafsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir