Yeni Bir Yapılanma Öncesinde


Kocaelispor camiamızda merakle beklenen Tahir Büyükakın’ın kulüp yönetimi ile birlikte yapacağı basın açıklaması gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın KEV süreci ve Kocaelispor gündemi hakkında devrede olduğunu hissettirdi.

Yapılan açıklamalardan çıkan önemli noktaların başında yaklaşık 30 günlük bir sürenin olağanüstü kongre için gündemde olması. Bu evrede kulübe gelir getirici bir yönetim göreve talip olursa mevcut yönetim tarafından görev devredilecek. KEV süreci ve finansal kısmın ise yaklaşık 2 aylık bir evrede toparlanabileceği belirtildi.

Kamu borçları, şahıs ve kurum borçları, SGK ve vergi prim borçları toparlandıktan sonra geride kalan yaklaşık 10-15 Milyonluk bir bütçe ile yeni sezonun planlanması gerekecek. Bu mebla lisansların açılmasına yeterli olmayabilir. Zaten mevcut durumda sözleşmesi biten oyunculardan feragat isteneceği bir kez daha belirtildi.

Kendisinin futbolla ilgilenmediğini ve maçlara gitmediğini belirten Doç. Dr. Tahir Büyükakın, belediyenin her dönemde desteği noktasının özellikle altını çizdi. Geçmişten günümüze bu desteğin sürdüğünü, otobüs, tesis gibi konularda devamlı destek verdiklerini belirtti.

Kızılyıldız kulübü ile yaşadığımız ödeme krizi sürecinde insiyatif alarak dikkatleri çeken Büyükakın, kamu kaynaklarını kulübe aktarmayacakları noktasında son derece ciddi uyarılarda bulundu. Kimse böyle bir beklenti içine girmesin denildi.

İçine girdiğimiz yeni süreç bir komisyon yapılanması ile ilerleyecek gibi duruyor. Bu komisyonun çeşitli bacakları olacak. Amaç KEV sürecini sonlandırmak ve temel borçların toparlanması noktasında gelir kaynağının aktarımı.

Gelirin doğrudan aktarımında da ciddi sıkıntılar olduğunun altı çizilen toplantıda özellikle alacaklılar, icra ve hacizlik durumda olanlar gerçeğinden ötürü Kent Konut ve sponsorluklar üzerinden dolaylı desteklerin verileceği gelirlerin doğrudan kulüp hesaplarına aktarılmayacağı öne çıkıyor. Doç. Dr. Tahir Büyükakın bir noktanın özellikle altını çiziyor. Tüm bu süreç yine iyi yürütülmezse ve para istenir hale düşülürse o zaman Kocaelispor’un artık ruhuna fatiha…

Yeni dönemde nasıl bir takım oluşturacağımız, hocamızın kim olacağı gibi konular şimdilik belirsiz. Tüm ilgi ve odak sürecin yasal boyutunun toparlanması noktasında.

Önerilen Makale

Problem Yaratan Sonuç mu? Denklem mi?

Kocaelispor’da teknik direktör Ümit Metin Yıldız evresi nihayetinde sona erdi. Tekirdağspor’a 1-0 mağlup olduğumuz karşılaşmanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir