Yönetim Derhal İstifa Kararını Almalıdır!


0-3’lük Yeni Çorumspor mağlubiyeti ardından Kocaelispor camiasında işlerin nasıl bu noktaya geldiği taraftarlar tarafından yoğun bir şekilde sorgulanıyor. Herkes kendine düşen payı bu durumdan çıkartıyor ve benzeri hataların bir daha gerçekleşmemesi için atılması gereken kritik adımı, çelişkiyi çözecek esas düğümü arıyor. Bu düğüm hiç şüphe götürmez bir şekilde, son 5 yıllık süreçte Kocaelispor’a ve taraftarına başarısız ve iletişimden kopuk tarzı ile ciddi zararlar veren mevcut Kocaelispor yönetimidir.

Bahri Yavuz şahsında cisimleşen mevcut Kocaelispor yönetimi, taraftarlarımızın arzu ve beklentilerini kesinlikle karşılayamamıştır. Aksine maçın bittiği andan itibaren hiçbir açıklamaya yapmayarak (istisna bir şekilde 17 Mayıs 2019 tarihinde içi dolu olmayan idareten bir geçiştirme açıklaması yapılmıştır, bkz: https://kocaelifikir.com/haberler/spor/kocaelispor-baskani-bahri-yavuz-istifa-iddialarina-cevap-verdi-/30723) niçin camianın beklentilerini karşılayamadığını göstermektedir.

Mevcut Kocaelispor yönetiminin istifa etmesi ve kongre kararı ile kulübün futbol odaklı bir temelde yenilenmesi elzem önemdedir. Bu kararlar ve değişimler çok hızlı bir şekilde yaşanmalıdır. Ancak görülen kulüp yönetimi halen işleri ağırdan alıp idareten günlerini geçirme, tepkilerin dinmesini bekleyerek, her yıl yaptığı gibi durumu geçiştirmek için, Kocaelispor taraftarını uyutmak için çeşitli arayışlara girmesi muhtemeldir. Kocaelispor yönetimi görevini bırakmayarak artık kulübe zarar verme noktasına gelmiştir. Kulübün tek sahibini ve dürüstlük timsalini kendisi olarak gören böylesi bir kibirli ve gerçekten kopuk yönetim tarzı aslında Kocaelispor’u ve vefakar taraftarını değil yalnızca kendini, kendi hırslarını, kendi prestjini düşünmektedir. Kocaelispor taraftarının bu tip uyutma – manipülasyon palavralarına ve tuzaklarına karşı son derece dikkatli olması gerekmektedir. Şu dakikadan itibaren,

★ Mevcut yönetime yapılan her destek travmaların istikrarı demektir.

★ Mevcut yönetime yapılan her destek yüzlerce ağlayan çocuk, beklentisi boşa çıkmış insan demektir.

★ Mevcut yönetime yapılan her destek, kendini kulübün sahibi sanan kibirli bir zihniyetin yaşatılması demektir.

★ Mevcut yönetime yapılan her destek, iletişimsiz, dediğim dedik ve duygusal bir sağlıksız yönetim modelinin desteklenmesi demektir.

★ Mevcut yönetime yapılan her destek, Kocaelispor’a getirilecek hatalı teknik adamlar zincirinin devamı, boş yere saçılan paralar ve futbol bilgisizliği demektir.

★ Mevcut yönetime yapılan her destek, taraftarın özgür iradesinin yok edilerek, uyduruk bir Facebook sayfası üzerinden ayrıştırılması ve denetlenmesi demektir.

★ Mevcut yönetime yapılan her destek, sorumsuz futbolcuların rahatlıkla kulüpte cirit atmasına göz yumulması demektir.

★ Mevcut yönetime yapılan her destek, camianın içi boş sloganlarla ve inanç edebiyatıyla uyutulması demektir.

★ Mevcut yönetime yapılan her destek, taraftar derneğimizin çok daha zor durumda kalmasına vesile olacaktır.

★ Mevcut yönetime yapılan her destek, samimiyetsiz bir iklimin kulübü daha da kemirerek uçurumun kenarına sürüklemesi ve bu durumun zorla kabul ettirilmesi demektir.

#BahriYavuzİstifa #Yönetimİstifa

Önerilen Makale

Tırla Geçilen Bir Kulüp

14 Haziran 2019 Kocaelispor Olağanüstü Kongresi’nin ardından kulüp başkanı olarak göreve gelen Hüseyin Üzülmez, ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir